Arn Gréta megmutatta, mi a magyar virtus

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 11. 18:55
Fantasztikus teljesítményt nyújtva került a Római parton zajló nemzetközi tenisztorna elődöntőjébe Arn Gréta, aki 45 perc alatt intézte el 6:1, 6:0-ra a cseh Klara Zakopalovát. Lesz tehát magyar a legjobb négy között, és a döntőben is, feltéve, ha Arn szombaton legyőzi a második kiemelt Alize Cornet-t.

Bosszút állt Arn Gréta Marosi Katalin sima vereségéért - a harmadik negyeddöntőben a magyar lány 6:0, 6:1-re vallott csúfos kudarcot -, hiszen mindössze háromnegyed óra alatt "hazavágta" cseh ellenfelét Klara Zakopalovát.

Meglepetés a javából, és nemcsak a győzelem ténye megsüvegelendő, a különbség is magáért beszél. Egyik szemünk tehát sír, a másik nevet, a két magyar érdekeltségű negyeddöntő egy sima vereséget és egy hasonló arányú győzelmet tartogatott a szurkolók számára.

Arn Gréta már a találkozó elejétől fogva pazarul teniszezett, a játékos a meccs minden egyes pillanatát élvezte. 6:0 lett a játszma vége, ehhez éppen 25 percre volt szükség, no, meg egy ászra, és többek között az ellenfél három kettőshibájára.

Ment minden, mint a karikacsapás, Zakopalova megtörten, hitetlenül kapaszkodott bele az ütőjébe. Úgy látszik, a péntek délutáni hőségben mindenki a rapidpartikra törekedett. Arn számára is éppen a legmegfelelőbb ellenfél jutott, aki ellenállás nélkül adta meg magát a budapesti salakon.

S hogy mindezt fokozza, a második szettet még simábban, játékveszteség nélkül hozta. Szerencséjére ellenfele sokat hibázott, nem futtatta, ezzel pedig a korábban súlyosan megsérült gerincét is megkímélve lépett a viadal elődöntőjébe.

Szombaton a német Grönefeldet kiütő francia Alize Cornet lesz az ellenfele, a második kiemelt elleni esetleges sikere pedig döntőt jelenthetne a magyar teniszezőnőnek.