Női röplabda Eb-selejtező: simán kikaptak a mieink a franciáktól

Szerző: MTILétrehozva: 2008. május 30. 19:11
A magyar női röplabda-válogatott 3-0-s vereséget szenvedett a franciáktól a Mogiljevben zajló Európa-bajnoki selejtezőtorna első fordulójában.

1. forduló (május 30., péntek)
Magyarország–Franciaország 0:3 (–21, –18, –20)
Olimpiai Sportcsarnok, 200 néző, Játékvezetők: Jankovskis (lett), Koiv Tiit (észt)
Magyarország: Bognár K. 2, Horváth D. 8, Nagyné 9, Pethő 7, Héjjas 3, Filipovics 11. Csere: Vatai (liberó), Katona B. 4, Dégi 2, Meléndez-Pál. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
Franciaország: Polekcsuk 12, Faesch 1, Schleck 11, Lozancic 11, Maculewicz 9, Rybacewski 10. Csere: Bousquet (liberó), Ortschitt. Szövetségi kapitány: Fabrice Vial

Ludvig Zsolt tanítványai szombaton a házigazda fehéroroszokkal találkoznak. A  D csoport másik találkozóján a házigazda Fehérország hasonlóan könnyedén, 3-0-ra győzte le az osztrákokat. Az első szettben 20, a másodikban mindössze 9, a harmadik játékban  pedig ismét 20 pontot engedélyeztek a vendéglátók. Fehéroroszország-Ausztria 3:0 (20, 9, 20)

A SELEJTEZŐ TOVÁBBI PROGRAMJA:
2. forduló (május 31., szombat) 16.00: Ausztria–Franciaország 18.30: Fehéroroszország–MagyarorszáG
3. forduló (június 1., vasárnap) 16.00: Magyarország–Ausztria 18.30: Franciaország–Fehéroroszország