Horváth Dóra bekerült az olasz élvonalba

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 19. 14:42
A május 23–25. között Szombathelyen és Bükön rendezendő női Savaria-kupára készülő magyar válogatott egyik kulcsjátékosa, Horváth Dóra történelmi sikert ért el az olasz A2 Ligában, hiszen csapata, a Riso Scotti Pavia feljutott az élvonalba

Horváth Dóra 2006-ban a Vasassal elért Magyar Kupa-aranyérem, felnőtt bajnoki ezüst, valamint juniorbajnoki győzelem, illetve az érettségi vizsgák sikeres letételét követően került jelenlegi csapatához, ahol már az első évben kihagyhatatlan tagja lett a kezdőhatosnak, nem volt olyan játszma az idényben, amelyben ne lépett volna pályára, és csapata második legeredményesebb játékosaként zárta a szezont!

A feljutásért vívott fináléban, a Pavia ellenfele a Cremona volt. Az alapszakaszban az egymás elleni meccseken az aktuálisan otthon játszók nyertek, míg a rájátszásban eleinte éppen az idegen közeg jelentett előnyt a hölgyeknek. Az első két meccsen simán győztek a vendégként szereplő csapatok, a harmadik meccsen, Cremonában egy végig nagyon szoros összecsapáson diadalmaskodott a Pavia.

A feljutás után a fiatal röplabdázó nem ünnepelt, hanem azonnal hazatért és csatlakozott a Savaria-kupára és az Eb-selejtezőkre készülő magyar válogatotthoz.