Vízilabda Eb: góleső és orosz győzelem Németország ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 6. 17:20
Az orosz női vízilabda-válogatott egy gólokban gazda összecsapáson hét találattal, 17-10-re verte Németországot a Málagában zajló Európa-bajnokságon. Az A csoportban szereplő két együttes az első fordulóban egyaránt vereséget szenvedett, a javítás az oroszoknak jött össze.

Az első fordulóban oroszok a spanyoloktól kaptak ki egy góllal (10-9), míg a németek a hollandok ellen buktak el hárommal (9-6). Kettejük csatájának az volt a tétje, hogy melyik együttes marad versenyben az éremért folytatott további küzdelmekben. A javítás az eleve esélyesebb oroszoknak jött össze.

Az első negyedben semmi jel nem mutatott a későbbi gólözönre, sőt, az oroszok olyan kiváló védőmunkát mutattak be, hogy gólt sem kaptak. Miközben szereztek hármat, így megnyugtató előnyre tettek szert. Ehhez az előnyhöz második negyedben újabb két találatot sikerült hozzátenniük, így a találkozó a félidőre eldőlt. Ez lehetett az érintett játékosok fejében is, mert a harmadik negyed a németeké lett, de a hajrára azért helyreállt a világ rendje.

„Értetlenül állok a játékvezetők felfogása előtt – mondta a vesztes német együttes magyar kapitánya, Fehér András. – Teljesen különböző módon értelmezik a szabályokat versenyről versenyre, ehhez nehéz alkalmazkodnunk. Persze, ez nem mentség számunkra, sok hibát követtünk el, különösen védekezésben.”