Varga Miklós Káté Gyula sorsára jutott

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 11. 16:32
Újabb ökölvívónk csomagolhat az első forduló küzdelmei után a pekingi olimpián, Varga Miklós 12-3-as pontozásos vereséget szenvedett a kazah Merej Aksalovtól a 60 kg-os kategóriában. Kedden Bedák Pál is kazah ellenféllel szemben kezd majd a 48-kg-osoknál.

Hétfőn Varga Miklós lépett másodikként a kötelek közé ökölvívóink közül a 60 kg-osok között, a nyolcaddöntőbe kerülésért a verhetőnek tűnő kazah Merej Aksalovot kellett legyőznie.

A 21 éves hajdusámsoni bunyós nem kezdett jól, rögtön két ütést bevitt egy évvel fiatalabb kazah ellenfele, a háromszoros magyar bajnok a menet legvégén tudott csak „szépíteni”.

A vb-7. kazah aztán begyújtotta a rakétákat a folytatásban, és alig több, mint egy perc alatt 7:1-es előnybe került.

Máté Attila debreceni születésű tanítványának elsősorban a lábmunkájával volt gond, az olimpiai újonc két menet után már nyolcpontos hátrányban volt (1:9).

Varga - aki a pescarai kvalifikációs versenyen elért második hellyel jutott ki a játékokra – nehezen melegedett be, sovány vigasz, de a harmadik menetet 2-0-ra nyerte. A zárófelvonásban azonban Aksalovnak nem volt más dolga, mint ráülni az eredményre, és ez sikerült is neki, végül 12:3-ra nyert.

Holnap Bedák Pál is kazah ellenféllel kezd, remélhetőleg nem jut Káté Gyula és Varga Miklós sorsára.