Tóth Anita 37. lett, nincs a döntőben

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 05:37
Nem jutott be a pekingi olimpia női sportpuska versenyszámának döntőjébe Tóth Anita, miután 569 körrel zárt a selejtezőben. Ez a teljesítmény a 37. helyhez volt elég a magyar versenyzőnek, a fináléba az első nyolc jutott tovább, köztük a verseny címvédője, az orosz Ljubov Galkina, aki nyolcadik helyen kvalifikálta magát 589 körös lövészettel.

A magyar versenyzők közül Tóth Anita mutatkozott be elsőként itthoni idő szerint szombaton hajnalban, és a légpuskában elért 35. helye után sportpuskában is elindult.

A versenyzők először fekvő helyzetből lőttek célra a selejtezőben, az UTE sportlövője a lehetséges 100 körből 96-ot tudott megszerezni az első sorozatban. A második sorozatban már javítani tudott, 98-at tett hozzá az eredményéhez, így 194 körrel, 29. helyen zárta a fekvő sorozatot. Két versenyző is hibátlanul lőtt, a mindössze 17 éves thaiföldi Tanyalak Cotpibusin mellett a kazah Olga Dovgun teljesítette hibátlanul a feladatát. A címvédő Ljubov Galkina 197 körrel zárt.

A második felvonásban álló helyzetből lőttek a versenyzők, és az elején új magabiztos Cotpibusin itt rengeteget hibázott, a lehetséges 200-ból mindössze 178 kört tudott a statisztikai mutatóihoz hozzátenni. Tóth az első sorozatában 94, a másodikban pedig 93 kört lőtt, de ezzel az eredménnyel messze volt még attól, hogy a döntőbe bejusson.

A magyar versenyző végül a 37. lett 569 körös teljesítménnyel, így természetesen nem került be a fináléba. A térdelő sorozatban egyébként 188 kört lőtt. A legjobban a kínai Du Li lőtt, Galkina a nyolcadik helyen, 589 körrel kvalifikálta magát a döntőbe.