Peking 2008, női kosárlabda: ismét győzött a hazai csapat

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 17. 16:59
A kínai női kosárlabda-válogatott tizenhat ponttal verte Csehország legjobbjai ellen 79-63-ra. Mindkét csapat továbbjutott, így lényegében presztizsmeccsnek illett be találkozó.

A hazaiak már az első negyedben 13 ponttal elhúztak, a második részre azonban kicsit összekapták magukat, ami azonban nem volt elég az ellenfél befogásához.

A mérkőzés második felében már nem volt kérdéses a végeredmény, a kínaiak 20 pontos előnyt harcoltak ki. Ekkora 65-45 volt az állás.

Az utolsó periódus már a cseheké volt, vajmi kevés eséllyel a fordításra, azonban legalább megmutathatták, hogy tudnak ők, ha akarnak. Ezt a tíz percet végül 18-14-el fejezték be a felek, a mérkőzést pedig 79-63-al a kínaiak javára.