Peking 2008, női kosárlabda: az amerikaiak az első döntősök

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 16:31
Bejutott a pekingi öktarikás játékok női kosárlabda-tornájának döntőjébe az amerikai válogatott, miután 67-52-re megverték Oroszország legjobbjait. A tengerentúliak legjobb játékosa a 21 pontig jutó Diana Taurasi lett, aki öt triplát is szórt az ellenfél kosarába.

Az első negyedben még hárommal mentek az oroszok Marija Sztyepanova vezetésével, azonban a második tíz percre fordítottak az amerikaiak 33-32-re.

A mérkőzés második félidejére már nyolc pontos előnyt tudtak összeszedni Tina Thompsonék, ez az előny az utolsó játékrészre is megmaradt, így a végén 67-52 lett az állás.

A két csapat rettentő gyenge mezőnymutatót tudhatott magáénak, sőt az oroszok a büntetőket mindössze 50 százalékos hatékonysággal dobták.