"Aki jobban hisz a győzelemben, az győz" - jelentette ki, amikor az MTI érdeklődésére összefoglalta pekingi tapasztalatait. "Az én elnökségem alatt talán ez volt a legerősebb csapat, és ennyi jött ki belőle" - tette hozzá.
A sportvezető úgy véli, öt érem megszerzésére nyílt reális esély, a párbajtőröző Mincza-Nébald Ildikó sikere mellett még férfi párbajtőrben - egyéniben és csapatban -, valamint női tőrben és férfi kardban - csapatban - volt elérhető közelségben dobogós helyezés kiharcolása.
Pozitív példaként említette Mincza-Nébaldot, egyúttal leszögezve, az ő példája bizonyítja: "nem magyar sajátosság, hogy alulmaradunk".
Mincza-Nébald Ildikó a versenye napján többször is vesztett állásból fordított, és amikor kikapott az elődöntőben, sikeresen harcolt meg a bronzéremért.
"Nem a felkészüléssel volt probléma, én tudom, hogy mindenki tisztességesen dolgozott, hanem mentális síkon dőltek el a dolgok. Ezen persze lehet segíteni, de az is igaz, hogy ez a legnehezebb" - mondta.
Gémesi a látottak alapján azt is megjegyezte, hogy "elment mellettünk a világ, az ázsiai és az amerikai vívás nagyon megerősödött".
"Nálunk negyven edző foglalkozik a vívókkal, miközben több mint hatvanan - magyar diplomával - külföldön tevékenykednek. Tíz éve vagyok a szövetség elnöke, de ezt a problémát nem tudtuk megoldani, egyszerűen nincs pénz, amiből nagyon jó edzőket lehetne megfizetni" - mondta.
"Mindezek ellenére óriási esélyek vannak, az utánpótlás világbajnokságon rengeteg érmet nyertünk. Csak azt nem tudom, ki fogja őket megtanítani vívni, hogy később is megállják a helyüket."