Peking 2008, férfi röplabda: sima amerikai siker Kína ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 06:26
Az Egyesült Államok simán verte Kínát a pekingi olimpiai férfi röplabda tornájának negyedik fordulójában. A győztes csapat így változatlanul veretlen az A csoportban, a házigazdák második vereségüket szenvedték el.

A hetven percig tartó összecsapásnak csak az első játszmája volt szoros, utána sima szettekben nyertek az amerikaiak, bár a pontokért keményen meg kellett dolgozniuk akkor is.

Az Egyesült Államok csapata korábban Venezuelát, Olaszországot és Bulgáriát is legyőzte, viszont most először nyert játszmaveszteség nélkül. Kína a bolgárok elleni 3:1-es vereséggel kezdett, de a folyatásban Venezuelát (3:2) és Japánt (3:2) is legyűrte.

A csoport utolsó fordulójában az amerikaiak Japánnal, a kínaiak az olaszokkal találkoznak.