Német-brazil a slágermérkőzés Athénban

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 17. 08:23
A csoportkör utolsó fordulójával kialakult a negyeddöntők mezőnye az Athénban zajló olimpiai férfi kosárlabda kvalifikációs tornán. A várakozásoknak megfelelően az esélyes Németország, Görögország, Puerto Rico, Szlovénia és Horvátország is ott lesz a nyolc között Kanada, Brazília és Új-Zéland mellett.

A C csoportban Kanada rendkívül szoros meccsen gyűrte le Koreát, míg a többi mérkőzésen sima győzelem született, az erőviszonyoknak megfelelően.

Horvátország Puerto Ricót győzte le 95-81-re a D csoport utolsó mérkőzésén, a B jelű hármasban Németország 89-71-re diadalmaskodott a magát sokági jól tartó Új-Zéland ellen, az A trióban pedig a braziloknak bizonyult túl nagy falatnak Görögország (69-89).

Ez betudható annak is, hogy a brazilok nélkülözik legnagyobb sztárjukat, az NBA-játékos Leonardo Barbosát.

A hármas csoportokból az első két helyezett jutott tovább, akik a negyeddöntőben folytatják, majd következik az elődöntő, a döntő és a harmadik helyért vívandó összecsapás.

Ellenétben más tornákkal itt a dobogó legalsó foka is nagyon sokat ér, hiszen a torna első három helyezettje kvalifikálja magát az olimpiára.

A negyeddöntők slágermérkőzése alighanem a német-brazil összecsapás lesz, bár ha a brazilok a görögök, a németek pedig az új-zélandiak elleni arcukat mutatják aligha lesz kérdéses, ki jut tovább. Ez a július 20-i döntő, illetve a harmadik helyért tartandó összecsapás után derül ki.