Nehézkes új-zélandi kosárgyőzelem

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 07:23
A pekingi kosárlabdatorna B csoportjának első mérkőzésén Új-Zéland együttese a papírformának megfelelően, azonban nem várt nehézségek árán múlta felül Mali csapatát 76-72-re. Mérkőzés legjobbja Angela Marino volt, aki 19 pontot dobott a találkozón.

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott, az afrikaiaknál Djene Diawara csak úgy szórta a kosarakat, az új-zélandiaknál Jilian Harmon és Aneka Kerr volt a húzóember. Elsőként az utóbbi csapat húzott el, de nem tartott sokáig az előny, hiszen Mali együttese hét perc elteltével már 14-6-ra is vezetett, Kerr pontosságának köszönhetően azonban egalizáltak az óceániaiak.

Innentől kezdve egyik csapat sem tudott tartós előnyt szerezni, 18-18-al fejeződött be az első negyed.

A második részben Lisa Wallbutton remek tempói által a találkozó első percei után először ismét előnyt tudott kiharcolni Új-Zéland (22-24). Mali Nagnouma Coulibaly vezetésével igyekezett felhozni a mérkőzést. A két együttes így 33-42-vel mehetett a hosszabb pihenőre.

A második félidőben folyamatosan zárkózott fel az afrikai gárda, Diawara és Coulibaly nélkül úgy tűnik nem sokra mennének, illetve a pontokat szóró Hamchetou Maiga csatlakozik még hozzájuk. Djenebou Sissoko viszont

Rengete apró falt tördelte a játékot, de ez talán nem olyan meglepő két, kevésbé képzett csapat esetében.

Olyannyira felzárkóztak a mali hölgyek, hogy megfordították az állást, tulajdonképpen csak büntetőből sikerült betalálniuk, de védekezésük nem hagyott kívánnivalót maga után, így megérdemelten vezettek 51-48-ra. Ekkor már lassan három perce nem tudtak rendesen, tempóból pontot dobni az együttesek.

Ekkor Charmian Purcell remek lepattanózása és ziccere után már egalizáltak az óceániaiak. Angela Marino triplájának köszönhetően pedig már 53-56 állt az eredményjelzőn. Végül négy pontos új-zélandi előnnyel kezdhetik az utolsó negyedet a csapatok (54-60).

Az utolsó játékrészben az eddig nem nagyon bizonyító Diana Gandega vezetésével az afrikai hölgyek egyenlítettek, elsősorban Gandega triplájának köszönhetően. Ezek után kicsit kiegyenlítődött a játék.

Kate McMeeken-Ruscoe azonban tett róla, hogy Új-Zéland hozza a papírformát, remek triplájának és saját maga által kibrusztolt ziccerének köszönhetően egyenlített (69-69).

74-71-es új-zélandi vezetésnél időt is kért Mali szövetségi kapitánya, tegyük hozzá jogosan, hiszen egyre jobban vette át az irányítást a fekete mezben játszó együttes, de még mindig nem volt lefutva a mérkőzés másfél perccel a vége előtt. Sok esélye azonban ennek ellenére nem volt Mali csapatának.

A vége 76-72 Új-Zélandnak, így a papírformának megfelelően hozták a mérkőzést az óceániaiak. A mérkőzés legjobbja a 19 pontot dobó Angela Marion lett.