Negyvenpontos amerikai kosárdiadal

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 15:44
Az ötszörös olimpiai bajnok Egyesült Államok női kosárlabda csapata is letudta első szereplését a pekingi ötkarikás játékokon. Az amerikaiak, hozva a papírformát, könnyedén intézték el a cseheket 97-57-re, vagyis negyven ponttal! A B csoport küzdelmei így a szombati napon befejeződtek.

Fotó: Eric Gay

Az első negyedben teljesen függetleníteni tudták magukat a csehek az erőviszonyoktól, és három perc elteltével már 8-0-ra vezettek erősebb ellenfelükkel szemben.

Eva Viteckova vezetésével az első öt percben lemosták az USA-t a pályáról, 13-2-őt mutatott az eredményjelző. Candace Parker azonban dobott néhány olyan biztos tempót, amivel már 17-17-re hozta fel az állást. Sőt, Seimone Augustus és az ő eredményességének köszönhetően az első rész végére 22-17-es amerikai előnyt könyvelhettünk el.

A második játékrészre már egyértelműen átvette az irányítást a tengerentúli gárda. Diana Taurasi és Cappie Pondexter dobásai szétzilálták a cseheket, így a nagyszünetre 49-31-es amerikai vezetésnél mehettek a csapatok. Nagy előnynek számít ez, főként úgy ha hozzávesszük az egyik legnagyobb WNBA-s sztár, Lisa Leslie gyenge játékát (két dobott pont). Taurasi azonban remekül vette át az irányítást az együttesen belül, hiszen két negyed alatt 15 pontot szórt.

A második félidő kicsit kiegyenlítettebb játékot hozott, Romana Hejdova triplája például lélektanilag fontos volt az európai válogatottnak, hiszen egy kis önbizalmat adhatott nekik a felzárkózáshoz.

Az amerikaiak 57-36-os vezetésnél cserékkel igyekeztek frissíteni a csapatukat a szakvezetők, ám úgy tűnt ez is inkább az Egyesült Államok csapatát motiválta, ismét Taurasi dobott be egy ziccert. Parker vezetésével a negyed végére 70-37 volt a mérkőzésállás. Az amerikaiak bizonyítva klasszisukat ebben a negyedben alapozták meg igazán a győzelmüket, elég ha csak ránézünk a részeredményre: 28-13, összesítésben pedig 75-44.

A zárórész már Taurasiék örömjátékát hozta, Sylvia Fowles is felzárkózott eredményességben csapattársnőjéhez, a csehektől viszont egyedül Eva Viteckova tudta tartani a lépést a maga 12 pontjával.

Michaela Uhrova triplájával zárkóztak a közép-európaiak, azonban ez is csak arra volt elég, hogy elérjék az ötven pontos határt. Sylvia Fowles ugyanis tovább gyarapította saját és csapata pontjait is, így két perccel a vége előtt 93-55-öt láthattak a csarnokba kilátogató drukkerek, ha felnéztek a kivetítőre.

Az amerikaiak hozták a papírformát, és a kezdeti bizonytalanságot legyűrve, folyamatosan növekvő különbséget tudtak teremteni a két együttes között, így a végére 97-57 lett az állás.