Kezdésnek Oroszország legyőzte Szerbiát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 08:21
Az olasz férfi röplabda-válogatott 3-1-es győzelmet aratott Japán ellen a Pekingben zajló olimpia férfi tornájának nyitófordulójában, az A csoportban. Hasonló különbbséggel nyert Oroszország Szerbia ellen a B csoport első összecsapásán.

Fotó: Reuters
Az 1:43 óráig tartó olasz-japán összecsapás első két játszmáját, ha nem is simán, de biztosan nyerte az esélyesebb európai gárda, az ázsiaiak viszont a harmadik játszmában nagy küzdelem végén szépíteni tudtak.

Az olaszok azonban összekapták magukat és a korábban bemutatott tempójukat játékukba visszacsempészve megnyerték a harmadik játszmát, így a mérkőzést.

A háromezer néző előtt lejátszott találkozón az olaszok 98 pontjával szemben a japánok mindössze 79-ig jutottak. A mérkőzés legjobbja a 19 pontot szerző Alessandro Fei volt.

Az oroszok szintén négy játszmában verték a szerbeket: a kezdés utóbbiaké volt, de előbbiek egyenlítettek, majd átvették a vezetést. A végeredmény ismeretében a harmadik játszma bizonyult tulajdonképpen a döntőnek, hiszen akkor 25 perc kellett az oroszok 25-22-es szettgyőzelméhez. A döntő játszmát ezt követően az oroszok nyerték, akik izgalmas labdameneteket követően végül simán tudtak nyerni a fontos pontokat már nem nagyon nyerő szerbek ellen.

A mérkőzés 1:29 óráig tartott, a győztes csapatnak 95, a vesztesnek 82 nyerő ütése volt. Az összecsapás nyerőembere Makszim Mihajlov volt, aki 21 nyerőütést vitt be a riválisnak. A találkozónak Hóbor Béla személyében magyar játékvezetője volt.