Izgalmas hajrá orosz győzelemmel

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 18:04
Az orosz és a lett válogatott lejátszotta a női kosárlabdázók szombati versenynapjának zárómérkőzését a pekingi ötkarikás játékokon. Az A csoport küzdelmeiben az athéni olimpián bronzérmet szerző oroszok izgalmas mérkőzésen, 62-57-re verték meg Lettországot, bár a papírforma majdnem felborult…

Az első negyedben kiegyenlített játékkal indítottak a csapatok, majd Ilona Korsztyin vezetésével talpraálltak az oroszok. Sőt, Marija Sztyepanova büntetőivel már 14-7-re vezettek is.

Rengeteg apró szabálytalanság tördelte a játékot, a játékosok pontatlansága csak tetézte a játék akadozását. Végül az előbb már említett eredménnyel várhatták a következő játékrészt az együttesek.

A következő „kvarterben” Liene Jansone-nak és Korsztyinnal köszönhetően izgalmasan folytatódott az összecsapás: egy hárompontos, illetve egy ziccert könyvelhetett el a közönség. Ekkor volt a legnagyobb a különbség a két együttes között: kilenc pont. Azonban a lettek visszajöttek, Eva Kublina büntetőivel már csak két pont volt a differencia.

Szvetlana Abroszimovának viszont sikerült egy triplát dobnia, amivel könnyen elvehette volna a kedvét a letteknek a játéktól. Nem így lett, erről pedig Jansone szintén kintről dobott pontjai tehettek. Olyannyira kinyílt a szemük a baltiaknak, hogy átvették a vezetést (26-28), Jansone és Zane Tamane vezetésével.

A Magyarországon is megforduló, és nem mellékesen nagy sztárnak számító Sztyepanova nem nyújtott olyan teljesítményt, amellyel kihúzhatta volna a gödörben lévő oroszokat, a lettek ennek köszönhetően is kétpontos előnnyel mehettek hosszabb pihenőre az öltözőbe húsz perc játék után (29-31).

A harmadik játékrészben is ment az adok-kapok. Először két szép kosárral mind a két oldalon, majd teljes sorcserékkel, utóbb pedig csenddel. Ugyanis a két csapat hosszú percekig képtelen volt pontot dobni.

Később azonban megtört a csend, Jansone továbbra is megőrjítette a az orosz hátvédeket, két triplájával már 32-41 a letteknek. A lettek pedig tartották előnyüket, a negyed végére 41-48 volt nekik.

A befejező etűdöt Tatyana Csegoleva igyekezett izgalmasabbá tenni orosz részről, remek lepattanózása, majd támadás-befejezése közelebb vitte csapatát a lettekhez. Minimális előnye tovább fogyott a baltiaknak, sőt az orosz válogatott átvette az irányítást és a vezetést is.

Sztyepanova és Korsztyin kosarai után már 59-52 oda. A végén Basko Gunta pontjaival faragott hátrányából Lettország, azonban ez sem volt elég a korábbi lendület megismétléshez, a vége 62-57 az oroszoknak.