Hódi Anikó lemaradt a döntőről

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 22. 04:25
Elődöntős csoportjában nem került be a legjobb négy közé Hódi Anikó, így lemaradt a döntőről a női BMX-esek versenyében a pekingi nyári olimpián. A magyar versenyző az első futamban a hatodik, a másodikban az ötödik, a harmadikban pedig a hetedik helyen végzett, és összesítésben a hatodik helyet szerezte meg a nyolc főből álló csoportban. A fináléban végül a 31 éves Anne-Carolina Chausson diadalmaskodott, megelőzve honfitársát Laetitia le Corguille-t.

Meglepetéssel indult az első futam a női BMX-esek elődöntőjében, ugyanis a második csoportban a világbajnok Shanaze Reade mindössze a hetedik helyen zárt. A brit kiválóság hiába állt gyorsan az élre, utána hatalmasat bukott.

Hódi az első futamban 44,021 másodperc alatt teljesítette a távot, és a hetedik helyen futott be. Az ausztrál Tanya Bailey idejét azonban törölték, így a magyar versenyző a hatodik helyen zárt hivatalosan.

Sőt, az elődöntő második futamában javítani tudott a magyar kerékpáros, hiszen ezúttal 41,867 másodperc alatt ért célba. Ez az ötödik helyet jelentette számára, igaz, ehhez az is kellett, Bailey, az argentin Maria Belen Dutto és az ausztrál Nicole Callisto összeütközzön. Bailey ismét a nyolcadik helyen zárt, így számára már ekkor elúszott a továbbjutás.

Hódi két futam után a hatodik volt, és matematikailag volt esélye arra, hogy bekerüljön az első négybe. A magyar BMX-es a harmadik futamban tovább tudta javítani idejét, ám hiába ért be 40,169 másodperc alatt a célba, ezúttal nem volt baleset, és csak a hetedik helyen zárta a harmadik futamot.

A csoportból a francia Laetitia le Corguille, az amerikai Jill Kintner, a brit Reade és az ausztrál Callisto lépett tovább, hozzájuk csatlakozik a másik nyolcasból a francia Anna-Caroline Chausson, az Új-Zéland-i Sarah Walker, az argentin Gabriela Diaz és a kanadai Sammy Cools.

A döntőben újabb drámát ért át Reade, aki ismét bukott, így kettős francia győzelemmel ért véget a versenyszám. A győztes a 31 éves Chausson let, aki Le Corguille-t utasította maga mögé. A bronzérem az amerikai Kintneré lett.