Cseh László újabb csúcsa pillangón

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 11. 11:13
Cseh László, a Kőbánya SC világbajnok, tizenötszörös Európa-bajnok klasszisa újabb országos csúccsal büszkélkedhet, 200 méter pillangón több, mint fél másodperccel javította meg saját, közel egyéves rekordját. A 4x100 méteres női gyorsváltó döntőjében a Jövő SC (Verrasztó Evelyn, Tompa Orsolya, Boulsevicz Beatrix, Mutina Ágnes) is új országos csúccsal szerzett aranyérmet.

Ismét rekordot döntött Cseh László a 110. úszó ob-n, ezúttal a 200 méteres férfi pillangó döntőjében, 1:56.56 perces időeredménnyel végzett az élen. Másodikként teljesítette a távot Kovács Norbert (1:59.31), harmadikként pedig Gercsák Balázs (2:00.68).

Cseh László egyébként saját korábbi csúcsát (1:57.13) javította meg, amely 2007 július 28-a óta volt érvényben, egészen a pénteki napig.

Az athéni bronzérmes, klasszis vegyesúszó csütörtökön ugyanebben az úszásnemben már egyszer brillírozott, 100 pillangón hatéves rekordot adott át a múltnak.

A 4x100 méteres női gyorsváltó döntőjében megvédte címét a Jövő SC (Verrasztó Evelyn, Tompa Orsolya, Boulsevicz Beatrix, Mutina Ágnes), nem is akárhogy, 3:48.35 perces új országos csúccsal. Saját korábbi rekordjukat javították meg, a 3:50.59-es csúcsot éppen a tavalyi ob-n úszták meg. A dobogóra a Kőbánya SC (3:59.09), és a BVSC (4:04.53) váltójának tagjai is felállhattak.

A 400 méteres női gyorsúszás döntőjét Mutina Ágnes nyerte 4:12.47 perces időeredménnyel Hosszú Katinka előtt, itt azonban a győztes idő is messze elmaradt az A-szinttől, Mutina legjobb B-szintesként indulhat az olimpián.

A kézfejtörés után lábadozó Szepesi Nikolett formája is biztató, az ötven méteres női hátúszás döntőjében 15 századdal maradt el saját országos csúcsától, melyet az eindhoveni Európa-bajnokságon úszott márciusban.

Az 50 méteres mellúszás döntője Bodor Richárdról, a pécsi USK-TÁSI Eb-bronzérmes versenyzőjéről szólt, aki 28.61-gyel, Gyurta Dánielt megelőzve diadalmaskodott. A szám országos csúcstartójának, az Eb-ezüstürmes, vb-bronzérmes Flaskay Mihálynak a teljesítménye csak a negyedik helyezésre volt elég.

Az 1500 méter gyors döntőjét Kis Gergő nyerte 15:36.31 perces idővel a Gercsák-fivérek előtt. A számára szokatlan versenyszámban Gyurta is elindult levezetés gyanánt, 16:01.49-es idővel az ötödik helyen végzett.