A hetedik helyre tempózott Horváth

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 09:19
A pekingi olimpia férfi öttusázóinak küzdelmében a harmadik tusa, az úszás után Horváth Viktor 3264 ponttal a hetedik, Balogh Gábor pedig 3216-tal a tizenötödik helyet foglalja el. A lovaglás és a futás előtt a cseh David Svobodát és a kínai Csien Csen-huát megelőzve az orosz Andrej Mojszejev áll az élen. Horváth 2:05,17, Balogh 2:07,32 perc alatt teljesítette a 200 méteres távot.

Horváth Viktor előbb pazarul lőtt, majd gyengén vívott, végül negatív mérleggel zárta a maratoni csörtecsatát (16/19). Így a 187 körös teljesítményével megszerzett 1180 pontját csupán 784 egységgel toldotta meg, ez pedig két szám után mindössze a kilencedik pozícióra predesztinálta.

Balogh Gábor dekoncentráltan tüzelt, több hiba is becsúszott, a lőtéren nem felelt meg a várakozásoknak (179 kör). A visszafogott kezdést fenomenális asszózással feledtethette volna, ehhez képest alig nyújtott többet egy erős közepesnél (19/16). Így az úszás előtt tizenkettedik volt összetettben, 1940 ponttal.

Sydney ezüstérmese az ötös rajtkő előtt ácsorogva várta a rajtot az első futamban. Elsőként teljesítette a távot. De nem a helyezésért, hanem az időeredményért járnak a pontok, így a legfontosabb az volt, mit mutat az óra, amikor Balogh célba ér. 2:07,32 perc. Ezért pedig 1276 pontot írtak jóvá.

Sejtettük, hogy Balogh Gábor valamelyest visszaesik, hiszen a vizes tusa nem az erőssége. Nem is tudta megtartani a pozícióját, a 15. helyről várja a lovaglást. Horváth Viktortól viszont azt vártuk, hogy felzárkózzon az élbolyhoz.

Horváthé a hetes pálya volt a harmadik futamban. Több mint két másodperccel gyorsabb volt Baloghnál, 2:05,17-es idejével 1300 pontot szorgoskodott össze, ezzel két pozíciót javított, hetedik helyen várja a lovas tusát.

Szerencsés esetben az időjárás a magyarok malmára hajthatja a vizet, a kínai fővárosban ugyanis szakadt az eső, az ipari mennyiségben érkező égi áldás pedig a lovas pályát sem kímélte. Alaposan felázott a talaj, a mieink pedig azon kevesek közé tartoznak, akik hozzászokhattak már a telivér öttusalovakhoz.

Horváth és Balogh eddig szereplését tekintve tehát nincs túl sok okunk az örömre, az eső azonban talán besegíthet, így reménykedhetünk még két számmal a vége előtt. A lovaglás után a pontokat átszámolják másodpercekre, így alakul ki a futás rajtsorrendje. Horváth célja nem lehet más, minthogy a dobogó közelébe lovagoljon.

Az éllovas Mojszejevvel szemben a hátrány jelenleg 260 pont, ami átszámítva 1 perc 5 másodperc. Ezen kellene jócskán faragni.