Mojszejev megvédte olimpiai elsőségét

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 14:21
Az orosz Andrij Mojszejev sikerével ért véget a férfi öttusázók egyéni versenye Pekingben. A versenyző ezzel megvédte Athénban megszerzett címét. A magyarok rendkívül gyenge teljesítményt nyújtottak: Horváth Viktor végül 19., Balogh Gábor pedig a 26. helyen ért célba.

A lovaglás után egyértelművé vált, hogy ha csak el nem töri a 3000 méteres futás közben a lábát, az orosz Andrej Mojszejev megvédi olimpiai bajnoki címét.

A már Athénban is bajnok orosz egyébként is remek futónak számít, ráadásul a második helyről a hazaiak ebben a számban nem túl erős versenyzője, Csian Csen-hua indult tizenhárom másodperces hátránnyal.

Mögötte újabb 14 másodperccel a litván Krungolcas indult, így várható volt, hogy az ezüstért folyik majd nagyobb harc. A szakadó esőben fél táv után az egyik litván le is hagyta a kínait, és a másik, a futást a hatodik helyről 50 másodperces hátránnyal induló Zadnieprovskis ötszáz méterrel a cél előtt tette meg ugyanezt, így az athéni ezüst után ezúttal bronzérmet szerzett.

A mieink a futottak még kategóriában szerepeltek: Horváth Viktor a 16., Balogh Gábor a 20. helyről indult, s a zárószám során mindketten tovább rontottak helyezésükön: Horváth végül tizenkilencedikként, Balogh pedig huszonhatodikként ért át a célvonalon a harminchat tagú mezőnyben.