“Gyakorlás közben rosszul jött ki a sportoló a 15-ös számú kanyarból, és bár a következő kanyar előtt igyekezett korrigálni hibáját, nem sikerült, elveszítette uralmát a szánkó felett. Ennek következtében történhetett meg a tragikus baleset. Semmi jel nem utal arra, hogy pályahiba okozta a kicsúszást" - szól a hivatalos közlemény.
Ennek ellenére két pályamódosítást is végrehajtottak az újabb versenynap előtt: 40-50 centiméterrel emelik a jégcsatorna oldalfalának magasságát, illetve a jég tulajdonságainak befolyásolásával változtatnak a pálya dinamikáján az ominózus kanyarban.
A grúz versenyző tragédiája ellenére nincs változás a téli olimpia szánkóprogramjában. Befejeződött a vizsgálat, megnyitották a pályát. Magyar idő szerint szombaton késő délután újra tréningeznek a versenyzők, vasárnap éjszaka már aranyéremért folyik majd a küzdelem.
A kritikus hangok azonban nem csendesültek el: a whistleri létesítmény ugyanis a világ leggyorsabb egyben legveszélyesebb pályájának számít, az olimpiai felkészülés során 12 szánkós sérült meg. A grúz küldöttségből többen is hangsúlyozták, nehezen elképzelhető, hogy Kumaritasvili hibázott, hiszen nem számított kezdő szánkósnak.
Kumaritasvili holttestét két-három napon belül hazaszállítják - nyilatkozta Nika Rurua, Grúzia sportminisztere. Az olimpiai megnyitó ünnepséget teljes mértékben beárnyékolta a szánkós tragédiája, akire egyperces néma gyásszal emlékeztek a résztvevők. A grúz csapat tagjai fekete karszalagot viselve vonultak fel az arénában, a közönség állva tapsolva fogadta őket.
VIDEÓ A BALESETRŐL - ERŐS IDEGZETŰ OLVASÓINKNAK