Magyar 7. hely az olimpiai éremtáblán

Szerző: shLétrehozva: 2010. augusztus 27. 15:12
A magyar küldöttség a hetedik helyen zárt a Szingapúrban lezajlott I. ifjúsági olimpia éremtáblázatán.

A Magyar Olimpiai Bizottság szerdán közzé tett listáján a hat arany, négy ezüst és 6 bronzérem mellett ugyanakkor nem szerepelnek a vegyes csapatok helyezései, így a triatlonos Dudás Eszter olimpiai bajnoki címe sem.

Az olimpián a legeredményesebb magyar versenyző az úszó Kapás Boglárka volt, aki két arany- és egy ezüstéremmel zárt, mellette a szintén úszó Bernek Péter és Biczó Bence, a kajakos Farkasdi Ramóna és Tótka Sándor, valamint Dudás Eszter állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

AZ ÉREMTÁBLÁZAT ELSŐ TÍZ HELYEZETTJE (ARANY EZÜST BRONZ):
1. Kína (29 16 5) 2). Oroszország (17 14 10) 3. Ukrajna (10 9 13) 4. Koreai Köztársaság (10 3 4) 5. Japán (7 5 3) 6. Olaszország (6 7 5) 7.  Magyarország (6 4 6) 8. Ausztrália (5 12 8) 9. Kuba (5 3 2) 10. Franciaország (5 2 6)
A MAGYAR DOBOGÓS HELYEZÉSEK:
1. hely: Kapás Boglárka - 200 m pillangó, Kapás Boglárka - 400 m gyors, Bernek Péter - 200 m hát, Biczó Bence - 200 m pillangó, Dudás Eszter - triatlon, vegyesváltó, Farkasdi Ramóna - kajak egyes, Tótka Sándor - kajak egyes.
2. hely: Kapás Boglárka - 200 m gyors, Batizi Barbara - cselgáncs (44 kg), Földházi Zsófia - öttusa, egyéni verseny, Váradi Krisztina - diszkoszvetés.
3. hely: Lupkovics Dóra - tőr egyéni, Zámbó Balázs - 200 m hát, Babos Tímea - tenisz, női páros, Tóth Krisztián - cselgáncs (81 kg), Töreky Balázs - kalapácsvetés, Harcsa Zoltán - ökölvívás (75 kg).