Stewart a concordi koronát is akarja

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 8. 21:53
Tony Stewart Talladegában első alkalommal nyert idén NASCAR-versenyt, a kétszeres bajnok pedig annyira megörült a sikernek, hogy kijelentette, a hétvégén rögtön megszerezné második díszes serlegét is Concordban. Stewart a mezőny egyik legösszeszedettebb pilótája, aki egy fényes diadallal szeretné feledtetni a rosszízű múltat a Lowe's Motor Speedwayen.

„Sohasem felejtem el, amikor legutóbb itt voltam. Életem legpechesebb időszakát éltem akkor át, alig tudtam feldolgozni a történteket."

Május 25-én, még az alapszakaszban történt, hogy Tony Stewart négy körrel a vége előtt, öt másodperces előnnyel vezette a mezőnyt, amikor Goodyear-gumijai feladták a küzdelmet, az autóversenyző pedig kénytelen volt végignézni, ahogy Kasey Kahne ünnepel - helyette.

Az akkori verseny tette fel az „i"-re a pontot, hiszen közvetlenül ezt az esetet megelőzően is hasonló szerencsétlenség akadályozta meg 2002 és 2005 bajnokát a győzelemben.

Nos, az előttünk álló hétvégén ismét Concordban bőgnek majd fel a motorok, a pilóta ezúttal is bizakodik, mit bizakodik, lélekben már meg is nyerte az 500 körös száguldást.

„Nagyon izgulok, elvben remekül megy a csapatnak és nekem is ezen a pályán. Valami azt súgja, komoly szerep jut nekem a hétvégén, ha mindent úgy csinálunk, ahogy eddig, sikerülhet valóra váltanunk ezt az álmot. Bízom benne, ezúttal végre ne történik semmi baj."

Stewart hat viadallal a szezon befejezése előtt jelenleg a hetedik a tizenkét fős Hajszában.