„Ezeréves” átok tört meg a Nascarban

Szerző: shLétrehozva: 2009. április 6. 09:57
Ötszáznegyven nappal ezelőtt nyert legutóbb Jeff Gordon a NASCAR-ban. Még leírni is sok, hát még kivárni. Az amerikai autóversenyző negyvenhét sikertelenül megvívott futamot követően magyar idő szerint hétfő hajnalban Texasban állhatott fel ismét a dobogó legfelső fokára. Másodikként a bajnoki címvédő Jimmie Johnson ért célba, őt Greg Biffle követte.

A négyszeres bajnok Jeff Gordon legutóbb 2007 júniusában, Poconóban diadalmaskodott, azóta egyetlen futamon sem végzett az élen. Ám végre most megint tőle hangos Amerika.

A 334 hivatalosan megtett körből 105-ben ő vezetett, s még borzasztó hátfájása sem zavarta a 37 esztendős versenyzőt a koncentrálásban.

Ha sarkítanánk, azt mondanánk, hogy Gordon tulajdonképpen gyorsabb kerékcseréjének köszönhetően szerezte meg a győzelmet. A Hendrick Motorsport pilótája 32 körrel a befejezés előtt Carl Edwardsszal viaskodott, amikor mindketten kimentek a boxba.

Jimmie Johnson és Tony Stewart is így tett - volt idejük, hiszen egy baleset miatt sárga zászlót kapott a mezőny. Edwards autójával azonban túl sokáig pepecseltek a szerelők, így csupán a tizedik helyre térhetett vissza.

Gordon figyelt, és a fennmaradó távon könnyedén maga mögött tartotta a többieket. A tavalyi kiírás hetedikjének győzelméhez kétség sem férhetett. Ezzel a sikerrel Gordon ráadásul megerősítette vezető pozícióját az összetettben.