Túljuthat az ezer percen a csoda-Bayern

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 30. 19:35
72 perc - ennyire van szüksége Bayern Münchennek és Manuel Neuernek, hogy átlépje az ezer percet a kapott gól nélküli sorozat. A döbbenetes tempóban menetelő bajorok hétvégi áldozata a Hoffenheim lehet a Bundesliga 8. fordulójában.

A topformában játszó Franck Ribéry augusztus közepén a Mönchengladbach elleni vereséggel zárult bajnoki nyitány után azt mondta, három győzelemmel helyre rakhatják a szezont.

Nos, azóta eltelt másfél hónap, és a rekordbajnok zsinórban tíz sikernél jár, amire azért képesek sztárcsapatok, no de olyanra, mint ez a Bayern, aligha. Ribéryék 28 találatot rúgtak, miközben kapott gól nélküli szériájuk már 928, igen, 928 percnél jár.

Ez azt jelenti, hogy Neuernek 72 percet kell kibírnia szombaton a negyedik Hoffenheim otthonában, és áttöri az 1000 perces álomhatárt. Nem rossz mutató egy frissen vásárolt kapustól. A dicsérettel a sinsheimiek vezetőedzője, Holger Stanislawski sem fukarkodott.

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón hihetetlennek és verhetetlennek nevezte riválisukat, majd így folytatta: „A Bayern kilométerekkel nyeri meg a ligát, elképesztő, hogy milyen formában játszik. Legyen bármi, mi meg akarjuk verni a jövőbeli német bajnokot. Ez egy jó erőfelmérő fiatal csapatomnak, végre megtudhatjuk, hol is tartunk valójában."

Elnézve a münchenieket kedves kötelesség mostanában Franz Beckenbauernek a sajtó elé állni. A Bildben vezetett blogjában igyekezett tompítani a sikerek értékét, talán a túlzott önbizalomtól próbálja megvédeni a játékosokat:

„Nem szabad elfelejteni, hogy a Manchester City egy jó csapat, erősebb, mint a legtöbb német együttes, de mégsem egy Real Madrid, vagy Manchester United. Azért a Bayern még közel sincs a Barcelona szintjén, nagy túlzás lenne ezt állítani. A katalánok számos trófeát nyertek az elmúlt időben, miközben mi jobbára csendben voltunk."

A Nemzeti Sport által pénteken Lipták Zoltánnal hírbe hozott Hoffenheim története során még nem győzte le a bajorokat (2 döntetlen, 4 vereség), nehéz elképzelni, hogy most törne meg az átok...

Még mielőtt elkönyvelnénk, hogy egy csapatról szól az idén a Bundesliga, ne felejtsük el, hogy a Bayern mögött két ponttal ott lohol a Werder és a tavasszal kis híján kiesett Mönchengladbach. A brémaiakra rangadó vár a múlt idény negyedikje, az Európa-ligában csütörtökön Ukrajnában győző Hannover ellen, a Borussia a Freiburghoz látogat.

A látványosan szenvedő Borussia Dortmund jobb ellenfelet nem is kívánhatott volna a Marseille elleni 0-3 után, az Augsburg az egyetlen csapat a Bundesligában, amely hét forduló alatt még nem győzött. Csak nehogy döntetlen legyen a vége, mert abból Torghelle Sándor volt együttesének már négy is van ebben az szezonban.

Ami a magyarokat illeti, a Mainzban Stieber Zoltán bevethető, Szalai Ádám hosszútávú sérült, a pénteken a Kaiserslautern otthonába látogató Stuttgartban várhatóan a padra ülhet le a felépült Hajnal Tamás.