Totti rontotta el Maldini ünnepét

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 24. 16:55
Hiába egyenlített a hajrában kétszer is Massimo Ambosini, a Milan elbukott hazai pályán az AS Roma ellen, azon a rangadón, ahol a klublegenda Paolo Maldini búcsúzott a San Siro Stadiontól. Francesco Totti 85. percben szerzett pazar szabadrúgásgólja döntött, könnyen lehet Carlo Ancelotti vezetőedzőnek már csak órái vannak hátra. A Juventus oktatott Sienában (Del Piero duplázott) és beérte pontszámban a piros-feketéket. A Genoa mellett a Roma is Európa-ligás. Biztos bentmaradó a Chievo, nagy bajban a Torino, kiesett a Lecce.

Az automatikus BL-főtáblára jutásért harcoló Milan kínos vereséget szenvedett el hazai pályán Paolo Maldini milánói búcsúmeccsén a tavalyi ezüstérmes AS Romától.

John Arne Riise a 35. percben lőtt brutális, 25 méteres bombagólja rányomta a bélyegét a mérkőzésre, az utolsó negyedóra aztán a futball igazi ünnepét hozta valóságos gólzáporral.

Előbb Massimo Ambrosini vágta a hálóba a Filippo Inzaghi által megszerzett labdát, majd Jérémy Ménez volt eredményes második zicceréből. Aztán Kaká lövetett gólt ismét Ambrosinivel, de csak azért, hogy Totti egy 26 méteres frenetikus szabadrúgásból végleg eldöntse a három pont sorsát. A sikerrel Európa-ligás a Roma.

A Juventusnak Alessandro Del Piero szállította a győzelmet Sienában, amivel a bianconerók pontszámban másodikok, és már biztosan dobogósok, azaz ott leszenk a következő BL csoportkörében. A Chievo a közvetlen rivális Bologna ellen elért döntetlennel biztosította be, jövőre is A-ligás lesz. Nem úgy a Lecce, amely elbúcsúzik az élvonaltól. Egy fordulóval a vége előtt a Torino is a kiesőzónában találta magát, a Genoa elhozta a pontokat az Olimpicóból.

SERIE A, 37. FORDULÓ

Atalanta–Palermo 2-2 (Plasmati 50., 66., ill. Succi 32., Miccoli 75.)
Cagliari–Inter 2-1 (Cossu 34., Acquafresca 71., ill. Ibrahimovic 8.)
Catania–Napoli 3-1 (Morimoto 42., Mascara 88. - 11-esből, Falconieri 90., ill. Bogliacino 27., kiállítva: Mannini 89.)
Chievo–Bologna 0-0
Lecce–Fiorentina 1-1 (Tiribocchi 50., ill. Jörgensen 91.)
Milan–Roma 2-3 (Ambrosini 75., 81., Riise 36., Ménez 79., Totti 85., kiállítva: Ambrosini 88. - Milan)
Sampdoria–Udinese 2-2 (Isla 32. - öngól, Cassano 44., ill. D'Agostino 13., Felipe 61.)
Siena–Juventus 0-3 (Del Piero 18., 89., Marchisio 37.)
Torino–Genoa 2-3 (Franceschini 40., Bianchi 49., ill. Milito 32., 90., Olivera 48.)