Portugália tíz emberrel verte Litvániát

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 21. 18:39
Kevés választotta el Litvánia válogatottját az újabb meglepetéstől. Az U19-es Európa-bajnoki selejtező elitkörének második fordulójában a baltiak öt perccel e vége előtt döntetlenre álltak az emberhátrányban küzdő portugálok elle. A csoport listavezetője azonban ezen a meccsen is bizonyította: komolyan veszi a mérkőzéseket, semmit sem bíz a véletlenre.

U19-ES EB-SELEJTEZŐ
Litvánia-Portugália 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Leonardo (0-1), a 35., Papsys (1-1) a 73., Alexandre (1-2), a 85., Oliveira (1-3), a 94 percben
Kiállítva: Da Costa a 43. percben

Hiába játszottak kombinatívan, szervezetten és jól a portugálok, Litvánia U19-es együttese sokáig jól bírta az iramot. A csoportot vezető együttes koránt sem tudott a hétfői mérkőzéshez hasonló helyzeteket kialakítani. A vezető gól is csak a 35. percben született meg. Alexandre Rocha szögletét Miguel Angelo Leonardo fejelte tíz méterről a bal felső sarokba. A szünet előtt a litvánoknak is volt esélyük a gólszerzésre, ám a ziccerben kiugró Marius Papsyst a tizenhatos vonal előtt egy arasszal elkaszálta Diego Da Silva kapus. Tizenegyes nem járt, Da Silvát azonban kiállította a játékvezető.

A második félidőben a litvánok ráéreztek a lehetőségre és - noha helyzetük alig-alig akadt - egy pontrúgás után egyenlítettek. A 73. percben Arturas Zulpa jobb oldali szögletét Papsys fejelte a felső lécre, ahonnan a gólvonal mögé pattant a labda.

Az egyenlítés után a litvánok igyekeztek tartani az eredményt, Agostino de Oliveira, a portugál szövetségi edző azonban húzott egy lapot: lehozta a fáradt csatárt, Wilson da Costát, és behozta a Ciprus ellen is eredményes támadót, Nelson Oliveirát. A csere bejött.Öt perccel a vége előtt Oliveirát buktatták a litvánok a kaputól húsz méterre. A szabadrúgást Ruben Alexandre álomszerűen csavarta ballal a bal felső sarokba. Portugália csapata felszabadult a nyomás alól, ezért nem volt meglepő, hogy Oliveira a gólszerzők közé is feliratkozott: a 94. percben 17 méterről lőtt ballal a bal alsó sarokba.

A mérkőzés tanulsága, hogy a portugálok egyetlen pillanatra sem adták fel. Egyenlő feltételek mellett küzdöttek a vezetés megszerzéséért, emberhátrányban pedig megingásuk ellenére sem ismertek lehetetlent. Noha a közönség soraiban ülő tatabányaiak egy Bányász-Kaposvár meccshez hasonlították a mérkőzés nagy részét, a végén mindenki elismerte: a portugálok az utolsó tíz perc játékával emlékeztes produkciót nyújtottak. Amennyiben Sisa Tibor együttese ma legyőzi Ciprust, a szombati, mindet eldöntő találkozón végig koncentrálni kell az attrakívan és szépen játszó portugálok ellen.