Otthon nagyon megy a Fradinak

Szerző: SH, MTILétrehozva: 2014. október 19. 09:15
A Ferencváros hazai pályán 2-0-ra nyert a Pécs ellen a labdarúgó NB I 11. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A Fradi az eddigi öt hazai bajnokijából négyet megnyert, egy alkalommal ikszelt, és összesen két gólt kapott az augusztusban felavatott Groupama Arénában.

NB I, 11. forduló:
Ferencváros-PMFC 2-0 (1-0)
Groupama Aréna, 6023 néző, v.: Kassai Viktor.

FTC: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Pavlovic, Bönig - Somália, Nagy Dom. (Popov, 87.), Gera, Cukic (Busai, 79.), Nagy Dán. (Ugrai, 73.) - Böde.

PMFC: Polekszics - Nagy J., Balogh B., Romic, Mohl - Kővári, Horváth A. (Gránicz, 81.), Szatmári L., Márkvárt, Wittrédi (Heffler N., a szünetben) - Frőhlich (Manjrekar, 89.).

Gólszerzők: Nagy Dom. (11.), Busai (82.)
Sárga lap: Cukic (12.), Busai (93.), illetve Márkvárt (12.), Romic (42.), Mohl (57.), Szatmári L. (70.)

A Ferencváros futballozott veszélyesebben, néhány nagy lehetőséget is kidolgozott, melyekből az egyiket Nagy Dominik gólra váltotta, így a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak öltözőbe a szünetben.

A folytatásban is a zöld-fehérek játszottak fölényben, de sokáig nem sikerült újabb gólt szerezniük, a félidő derekától pedig kiegyenlítettebbé vált a helyenként paprikás hangulatú mérkőzés, amelynek hajrájában aztán a Ferencváros bebiztosította győzelmét.

NB I, a szombati játéknap összes eredménye: Pápa-Diósgyőr 0-0, Nyíregyháza-Puskás Akadémia 0-1, Honvéd-Paks 0-0, Kecskemét-MTK 0-1, Ferencváros-Pécs 2-0.

Van egy jó tipped a mai foci meccsre? Fogadj rá ITT!