Makulátlan Barca, ötös idegenben!

Szerző: SHLétrehozva: 2014. szeptember 21. 23:06
A Barcelona átgázolt a Levantén vasárnap esti vendégfellépésén: 5-0-ra nyert, és magabiztosan vezeti a táblázatot négy forduló után. A MESSI-NEYMAR telepátia bő félóra után gólban is megmutatkozott, majd egy bombatalálat következett a bombaigazolás Rakitictől. Az argentin aranylabdás minden szempontból főszereplő volt, még az első félidőben mellélőtt egy büntetőt, de aztán újabb gólpasszal (Sandrónak) és góllal javította hibáját a folytatásban. Pedro is betalált. A valenciaiak az első félidő végén tíz emberre fogyatkoztak Vyntra kiállítása miatt.

A katalán együttes még csak gólt sem kapott az eddigi szezon folyamán, ezt a topligákból még a Juve és a Roma mondhatja el magáról rajta kívül.

Messi egyébként közelít Telmo ZARRA nevezetes, 251 gólos csúcsához, vagyis ahhoz, hogy ő lehessen minden idők gólrekordere a spanyol bajnokságban (246-nál jár). További adalék, hogy a Barca legutóbb a tavaszi, madridi CLÁSICÓN tudott legalább négy gólt szerezni idegenben.

LA LIGA, 4. FORDULÓ
LEVANTE-BARCA 0-5 (0-2)

A Barca összeállítása: Bravo - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitic, Busquets (Xavi, 61.), Iniesta (Sergi Roberto, 71.) - Pedro, Messi, Neymar (Sandro, 50.).

G.: Neymar (33.), Rakitic (44.), Sandro (57.), Pedro (64.), Messi (77.)

Piros lap: Vyntra (41.)

Levante vs Barcelona 0-5 2014 All Goals by sporithd

További eredmények a játéknapról: Real Sociedad-Almería 1-2, Villarreal-Rayo 4-2, Córdoba-Sevilla 1-3.