Kispesti siker a távoli kazah földön

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 22. 16:55
Döcögősen indult, ám szerencsére happy enddel ért véget a Budapest Honvéd labdarúgó Intertotó-kupa találkozója a kazah Zsetiszu otthonában. A magyarok az „odavágó” második félidejének közepén még hátrányba kerültek, ám Bojtor László szupercserének bizonyult, és Hercegfalvi Zoltánnak adott gólpassza, valamint nem sokkal ezután szerzett találata végül 2-1-es kispesti sikert eredményezett. Pölöskei Gábor alakulata így előnnyel várhatja a június 28-án, 17 órakor kezdődő visszavágót.

UEFA INTERTOTÓ-KUPA, ELSŐ FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS:
FC ZSETISZU – BUDAPEST HONVÉD 1–2 (0-0)
Központi stadion, Taldi-Kurgan, vezette: Vlado Svilokos (Sinisa Premuzaj, Vlado Crnolatac) – mindhárman horvátok
ZSETISZU: Pridkin - Zabelin, Kumisbekov, Turenko, Averov - Mamonov, Ovsinov, Szidelnyikov (Mihajlov, 46.), Kucov (Lurmdagetov, 56.) - Munteanu, Lutu (Panyin, 78.). Vezetőedző: Eduard Glazunov.
HONVÉD: Rabóczki - Takács Á., Debreceni, Filó, Vincze Z. – Abass (Bojtor, 62.), Horváth L., Ivancsics, Diego – Hercegfalvi (Zsolnai, 81.), Abraham (Ndjodo, 70.). Vezetőedző: Pölöskei Gábor.
Gólszerző: Mihajlov (59.), ill. Hercegfalvi (65.), Bojtor (74.)
Sárga lap: Turenko (43.), ill. Ivancsics (47.), Horváth L. (77.)

Nem segített a kazah haza a Zsetiszu labdarúgó-csapatának, pedig még a vezetést is megszerezte a Taldi-Kurganban megrendezett Intertoto-kupa meccsen. A hazaiak ígéretükhöz híven nem ijedtek meg a honvédosoktól, s két csatárral a fedélzeten vetették bele magukat a kilencven percbe.

A vendéglátók igyekeztek minden helyzetből eltalálni Rabóczki Balázs kapuját, a mindössze háromezres, ám annál lelkesebb közönségük pedig minden megmozdulást vastapssal jutalmazott.

A mieinknél a csapatkapitány Hercegfalvi igazi vezéregyéniség volt, nem mellesleg a meccs legjobbja is lett, elsősorban ő okozott fejtörést Kiril Pridkin kapusnak. A 21. percben például Vincze baloldali beadását csúsztatta meg fejjel 10 méterre a kaputól, a kazah hálóőr azonban látványos vetődéssel hárított.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a félidőig azonban nem született gól. A folytatásra egyet cserélt Eduard Glazunov mester, behozta Ruszlan Mihajlovot, s ez majdnem meg is pecsételte a magyarok sorsát.

Alig egy órája játszottak a felek, amikor többszöri sikertelen felszabadítást követően az ötösvonal jobb oldalánál tartózkodó középpályás a léc alá vágta a labdát (0-1). Erre mondják azt, igazi hidegzuhany, ám a kispadon most debütáló Pölöskei Gábor remekül reagálta le a sokkoló helyzetet.

Szinte azonnal pályára küldte Bojtor Lászlót, s ez a húzás nyerőnek bizonyult. A 23 esztendős csatár a 62. percben ívelt be balról, labdáját Hercegfalvi mellel levette, majd félfordulattal a bal alsó sarokba lőtte (1-1).

A Bojtor-parádé folytatódott, a 74. percben visszakapta a szívességet Hercegfalvitól, amikor a „cséká” jobb oldali beadását bólintotta be a léc alá (1-2). A hátralévő időszakban Rabóczkinak akadt még védenivalója, ám a június 28-án, 17 órakor kezdődő kispesti visszavágót mégis a magyarok várhatják előnyből.