Huszti Szabolcs először kezdett bajnokin

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 3. 15:02
Huszti Szabolcs vesztes mérkőzésen mutatkozott be bajnoki mérkőzésen az orosz élvonal (Premjer Liga) hetedik fordulójában, a Rosztov otthonában. A magyar középpályást a 67. percben a későbbi gólszerző Pavel Pogrebnjak váltotta, a Zenit végül 2-1-re kapott ki.

Huszti Szabolcs az első félidő hajrájában komoly riadalmat keltett a Rosztov hátsó alakzatában, nem sikerült azonban gólt lőnie.

A második félidő derekán az a Pogrebnjak jött be a helyére, aki aztán a 84. percben tizenegyesből kiegyenlítette Akimov gólját. Csak két percig maradt döntetlen az állás, Gackan lőtte a minden eldöntő találatot.

OROSZ ÉLVONAL (PREMJER LIGA), 7. FORDULÓ

Rosztov-Zenit 2-1 (Akimov 56., Gackan 86., ill. Pogrebnjak 84. - 11-esből)

Krilja Szovjetov Szamara-CSZKA Moszkva 1-3 (Szavin 36., ill. Berezuckij 63., Vágner Love 63., Maazou 90., kiállítva: Sennyikov 82., CSZKA)