Hengereltek a makóiak az Orosháza ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 10. 20:51
Győzelmi kényszerrel lépett pályára a hazai csapat a Mátra utcai stadionban, de ez a kényszer görcsösséget eredményezett. A makóiak folytatni szerették volna jó sorozatukat és ezért tettek is a pályán. Ötletesen és okosan játszva a második félidőben bizonyították, hogy nem hiába tartózkodnak a 4. helyen. Gyors kontrákkal zilálták szét az orosházi védelmet és nyertek megérdemelten.

LABDARÚGÁS, NB II, KELETI CSOPORT, 27. FORDULÓ
OROSHÁZA FC – MAKÓ FC 0-3 (0-0)
Orosháza, 700 néző. Vezette: Farkas L. (Fehér Gy., Varga G.)
OROSHÁZA: Halász K. – Gácsi R. (Elekes K., 59.), Kerekes I., Pardi L., Sipka B. – Kerepeczki Cs., Petneházi M., Búza B., Lengyel L. (Mike G., 59.) – Kocsis D., Ábel P. (Lovas T., 70.)
MAKÓ: Halász K. – Podonyi N., Dálnaki Cs., Szamosszági G., Csévay Zs., - Kulacsik T., Magyar Gy., Puskás Cs., Bakos T. – Bányi T., Maróti S.
Gólszerző: Podonyi (47.), Kulacsik (75.), Maróti (88.)
Sárga lap: -
Kiállítva: -

A szép számban kilátogató szurkolók ma is győzelmet vártak el a Belvon gárdától.

Az első negyed óra óvatos erőfelméréssel múlt el. A makóiak megérezték, hogy lehet keresni valójuk az előrevágott labdákkal, hiszen Kulacsik és Bányi mindkét oldalon a leshatáron mozogva indult a védők mögé. Magyar lefejelt labdáit Puskás tartotta meg, így az első félidőben a makóiak ügyes, ötletes támadásokat vezettek.

Kihagyott helyzetek tömkelegével vonulhattak be a félidőben a Magyar vezette vendégek.

Még valószínűleg az öltözőben megbeszéltekre gondoltak Pardiék, mivel a 47. percben Podonyi révén azonnal vezetést szerzett a ,,Kolozsvári” csapat.

A szerény hazai teljesítményre ezek után, Belvon kettős cserével válaszolt, így jelezve, hogy nagyon nem tetszik, amit a pályán lát.

A cserék feldobták a hazaiakat és öt-hat percre a kapujuk alá szegezték a Dálnaki vezette vendég védelmet. Kocsis próbálta meg kihasználni magasságát, de igazán nagy helyzetbe kerülni a később beállt Lovas tudott csak.

Gólt azonban a kontrákra játszó vendégek szereztek, sőt, mivel az Orosháza ezek után egy lapra tett fel mindent, kinyíltak és Maróti a 88. percben be is állította a végeredményt, 0-3.

Ma nem láthattuk azt a küzdeni akarást és jó játékot, amit a BKV ellen nyújtottak a Békés megyeiek, így a jó formában lévő makóiak nagyszerű csapatjátékkal, okos kontrákkal egyértelműsítették, hogy ma csak egy csapat nyerhetett.

EDZŐSZEMMEL:
Belvon Attila: Kellemesen asszisztáltunk a Makó játékához. Sok minden hiányzott, hogy ezt a mérkőzést ne bukjuk el. A remény hal meg utoljára!
Kolozsvári János: Sajnálom a hazaiakat. Tudom milyen a kiesés lehetőségének terhe alatt játszani. Jobbak voltunk ma és úgy érzem megérdemeltük a győzelmet.