Fordulatos meccset nyert a Zalaegerszeg

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 21:52
Változatos találkozón, 3–2-re nyert a Zalaegerszeg Rákospalotán. A kilátogató nem túl nagyszámú közönség szép gólokat láthatott, miközben a hazai csapat elvesztette veretlenségét az új szezonban. A döntetlen talán igazságosabb lett volna a játék képe alapján, azonban a ZTE a finisben két gyönyörű találattal a maga javára tudta fordítani az eredményt, s végül mindhárom pontot bezsebelte.

SOPRONI LIGA, 3. FORDULÓ
REAC–ZTE 2–3 (1–1)
Budai II László Stadion, 1000 néző, V: Bede F., (Kelemen A., Fehér Gy.)
REAC: Szántai – Dinka, Kapcsos, Cseri, Sallai B. – Horváth G. – Kőhalmi (Nagy T. 68.), Erős, Lisztes (Jeremiás 84.), Dancs (Balaskó 67.) – Nyerges. Vezetőedző: Aczél Zoltán
ZTE: Vlaszák – Tóth Z., Miljatovic, Botis, Szamosi – Máté P. – Zsömlye (Alomerovics 58.), Petneházy (Davidov 54.), Hajdú N., Waltner – Meyé. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Nyerges (17.), Dancs (50.), ill. Waltner (5.), Meyé (82.), Máté P. (87.)
Sárga lap: Zsömlye (17.), Meyé (27.) Petneházi (46.), Erős (60.), Dinka (66.), Nagy T. (68.)

Nagy reményekkel indult harcba a REAC a Zalaegerszeg ellen, hiszen a rákospalotai együttes két forduló után négy pontot gyűjtött, s még veretlen volt. A hazaiak a kék-fehérek ellen is folytatni akarták sorozatukat, s úgy tervezték, hogy lelkes játékkal a paksi meglepetés győzelem után (3-1), a zalaiakat is megverik.

Nos, a mérkőzés nem úgy indult, hogy Aczél Zoltán legénysége megvalósíthatja terveit, hiszen a ZTE egy tizenegyesből már az ötödik percben vezetést szerzett. Waltner Róbert csinált egy jó cselt a bal oldalon, az alapvonal közelében, kapura tört, de hátulról akasztották. A teljesen jogosan megítélt büntetőt a sértett magabiztosan vágta a REAC kapujába.

A sárga-kékeket nem törte meg a gól, azonnal veszélyes akciókkal próbálták feltörni a vendégek védelmét. Habár Bede játékvezető egy tizenegyesnek tűnő helyzetet még továbbengedett, a 17. percben már nem tehetett mást, a zalaegerszegi büntetőpontra mutatott, miután Sallai Balázst Zsömlye György hátulról akasztotta. A REAC is élt a lehetőséggel, Nyerges Krisztián magabiztosan egyenlített.

A gyors gólváltás után kiegyenlítetté vált a játék, a két csapat a középpályán gyűrte egymást. A hazaiaknál Lisztes Krisztián tűnt igen aktívnak, beadásai, szabadrúgásai után mindig veszélyes helyzet alakult ki az egerszegiek kapuja előtt. A vendégek az agilis Waltner-Meyé duótól várhatták az újabb gólokat, a két támadó folyamatos rettegésben tartotta a REAC-védőket, de végül a szünetig már nem tudták bevenni Szántai Levente kapuját.

Elmondhatjuk, hogy az első félidő közepétől visszább esett a játék színvonala, a csapatok inkább csak a középpályán gyömöszölték egymást, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, így teljesen jogosan vonultak 1-1-s döntetlennel a szünetre a csapatok.

A második félidő jól indult a hazaiak számára, egy tetszetős akció során Lisztes nagyszerű ütemben ugratta ki Dancs Rolandot, aki szemet gyönyörködtető gólt lőtt Vlaszák Géza kapujába. A sárga-kékek a vezető gól megszerzésével kedvenc játékukat játszhatták – kissé visszahúzódva, kontrákból próbálták tovább növelni az előnyüket.

Persze a ZTE sem adta fel, s töretlenül ment előre. Hajdú, Waltner és Meyé jóvoltából többször is ígéretes helyzetbe került, Balaskó révén mégis a REAC-nak volt meg két ízben is a lehetősége, hogy eldöntse a találkozót. Nem tette, s ezt a kék-fehérek könyörtelenül kihasználták: a gaboni Meyé Roguy és Máté Péter egy-egy nagyszerű góljával az utolsó tíz percben a maguk javára fordították az eredményt.

EDZŐSZEMMEL
Aczél Zoltán: Felrobbanok a dühtől, egy megnyertnek hitt mérkőzést veszítettünk el. Két góllal kellett volna a nyernünk, s erre meg is volt a lehetőségünk, de 2–1-s vezetésünknél Balaskó Iván mindkét óriási ziccerét elhibázta. Nagyon bosszús vagyok, hiszen ha győztünk volna, hét ponttal, sosem látott remek kezdést tudhatott volna magáénak a REAC. Én is hibás lehetek, de valami hiányzik ezekből a fiúkból. Nem tudom, mi lehet az.
Supka Attila: Fordulatos összecsapáson sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést. Az elején nekünk volt meg a lehetőségünk, hogy elhúzzunk, aztán a találkozó későbbi periódusában ugyanezt a REAC is megtehette volna. Az utolsó húsz percben nyújtott célratörő játunkkal azonban megérdemelten visszük el a három pontot a fővárosból.