Észak-amerikai SuperLiga: amerikai öröm, mexikói bánat

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 17. 07:31
Az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közös labdarúgó kupasorozatában – mindkét élvonalbeli bajnokságot négy-négy csapat képviseli –, az észak-amerikai SuperLiga-ben a legutóbb játéknapon két amerikai gárda is legyőzte mexikói ellenfelét, igaz, csak minimális különbséggel.

A második fordulóban a B csoportban a New England Revolution gólnélküli első félidőt követően Khano Smith hajrában, a hosszabbítás nyolcadik percében(!) tizenegyesből szerzett góljával verte a címvédő mexikói Pachuca együttesét.

A New England második mérkőzését is megnyerve továbbra is hibátlan teljesítménnyel áll a csoport élén, a Pachuca első fordulóbban aratott győzelmét követően először kapott ki.

A szintén amerikai CD Chivas szintén egyetlen gólnak köszönhetően kerekedett a mexikói bajnok Santos Laguna fölé. A győztes gólt, csakúgy mint a gárda első, vesztes találkozóján, az immár kétgólos Ante Razov a 73. percben szerezte.

A Santos második mérkőzését is elveszítetve sereghajtó a kvartettben, a Chivas második összecsapásán egy vereség után először tudott győzni.

SUPERLIGA, B CSOPORT, 2. FORDULÓ:
  • New England Revolution (amerikai) – Pachuca (mexikói) 1-0 (Smith 98. – 11-esből)
  • CD Chivas (amerikai) – Santos Laguna (mexikói) 1-0 (Razov 73.)