Drámai hajrá: mégis az Újpesté a derbi!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. augusztus 19. 18:16
A 90. percben egyenlített, mégis pont nélkül távozott a Ferencváros az Újpest otthonából a 211. derbin, hiszen az első félidőben irányító Újpest a 94. percben a lefújás pillanatában megszerezte szezonbeli első győzelmét.

LABDARÚGÓ NB I, 4. FORDULÓ:

ÚJPEST-FERENCVÁROS 2-1 (1-0)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion. Vezette: Bognár Tamás.

ÚJPEST: Balajcza - Vermes, Szélesi, Antón, Iandoli - Vasziljevics, Balogh - Remili (Kovács 74.), Kabát, Christ - Zarisz (Tshibuabua 62.). Vezetőedző: Jon Daerden. Kispad: Horváth, Tshibuabua, Kovács D., Litauszki, Proesmans, Pollák, Sztaniszavljevics,

FERENCVÁROS: Jova - Csukics (Hakola 72.), Klein, Grúz, Sváb - Alempijevics, Gyömbér, Józsi - Somália, Máté J. (Beliczky 46.), Böde. Szakmai igazgató: Détári Lajos. Kispad: Gyenes, Orosz, Beliczky, Gárdos, Nyilasi, Hakola, Fülöp

Gólszerző: Kabát (28.), Tshibuabua (94.), ill. Orosz (90.)

Sárga lap: Christ (60.), Remili (69.), Sztaniavljevics (89.), ill. Sváb (26.), Csukics (35.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A 211. derbire készültek a csapatok, mégpedig a hazaiak nyeretlenül, a vendégek veretlenül, ám ennek ellenére mégis arról szóltak a hírek, hogy Détári Lajos állása van veszélyben. Mielőtt azonban a lényegre került volna a sor, a stadionban ünnepélyesen köszöntötték az újpestiek londoni olimpikonjai közül az ötödik helyezett cselgáncsozó Karakas Hedviget, az aranyérmes kajakozó Dombi Rudolfot, valamint a szintén győztes tornász Berki Krisztiánt. A szurkolók az ősi rivalizálás ellenére ünnepeltek, és egy-egy transzparenssel köszöntötték a hősöket.

Az első félidő az Újpesté volt, amely birtokolta a labdát, irányított és megvoltak a helyzetei ahhoz, hogy az egy gólnál, amelyet összehozott többel vezessen. A kezdeti lötyögés a melegben húsz perc után kezdett oldódni: a szünet közeledtével feljöttek a vendégek, de a ziccerek mindkét oldalon kimaradtak.

A folytatásban a Ferencváros lendületben maradt, de mindez mindössze abban nyilvánult meg, hogy többet birtokolták a labdát, ám különösebb veszélyt nem okoztak. A hazaiak a biztonságos játékra törekedtek, a korábbi három helyett már csak egy embert hagytak elöl. Az Újpest-szurkolók perceken keresztül pirotechnikai eszközök bevetésével zavarták a játékot, de a játékvezető nem állította meg a mérkőzést.

AZ FTC-nél védő helyett is támadó érkezett a pályára, Détári Lajos mindent bevetett, mégis, a 90. percben kicsit a semmiből érkezett Orosz Márk egyenlítése egy gyönyörű szabadrúgásból volt. Ekkor már mindenki beletörődni látszott, a tavaszi végeredmény ismétlődik meg, és nagyjából igazságos döntetlen születik, de az utolsó másodpercben a belga-kongói Bavon Tshibuabua megszerezte a győzelmet jelentő második gólt az Újpestnek.

A hazai szurkolók a lefújás után 15 percig felállva ünnepelték kedvenceiket, hiszen megszületett az idénybeli első győzelem, míg a Ferencvárosnak egy győzelem és két döntetlen után megvan az első vereség.

94.: Vége a mérkőzésnek.

94.: GÓÓÓLLL!!! Jobbról érkezett középre a szöglet, a labdát a hosszúról Vermes fejelte vissza, középen pedig az üresen maradt Tshibuabua pofozta a hálóba. Volt még egy fordulat. 2-1.

90.: GÓÓÓLLL!!! Orosz Márk 18 méterről, balról a bal alsóba csavarta a labdát, így a semmiből egyenlített a Ferencváros. 1-1.

90.: Három perc.

89.: Sztaniavljevics kapott sárgát elkésett belépőjéért.

86.: Jovát csípték el kis híján a 16-oson kívül, kezezett, de nem vette észre Bognár.

79.: Alempijevics 19 méterről jócskán mellé lőtt egy kipattanó labdát.

78.: Az utolsó vendég csere: Orosz Márk a pályán.

74.: Remilit váltotta Kovács.

73.: Szinte megállt a mérkőzés, ami az Újpestnek kitűnő.

72.. Csukics helyén Hakola szállt be.

69.: Remili szimulált és sárga lapot kapott, de óriásit hibázott a ferencváros védelem.

62.: Zarisz helyén Tshibuabua a pályán.

58.: Meddő ferencvárosi támadások, egyébként semmi különös.

53.: Vermes lábára léptek rá, nagyon fáj neki.

52.: Kabát távoli lövését nyelte el Jova.

51.: Zalisz ment üresen előre, de Jova jól jött ki és tisztázott.

50.: Somalia vitte be balról, eljutott az alapvonalig, ahonnan már nem tudta visszatenni Balajcza mellett.

48.: Kabát hiába volt üresen a jobb oldalon, rosszul tette be középre, így oda a helyzet.

46.: Folytatááás!

45.: Vége a félidőnek, nincs hosszabbítás. Jobb az Újpest, de mindkét oldalon lyukasak a védelmek.

39.: Zarisz fejese szállt éppen mellé egy balos beadásból. Közel volt.

38. Sváb varázsolta oda Böde fejére a labdát, aki öt méterről, óriási helyzetben fölé bólintott.

35.: Csukics kapott sárga lapot.

33.: Iandolinak gurították vissza, de balról ellőtte a jobb alsó mellé.

32.: Tovább támad és irányít az Újpest, a Ferencváros csak szenved.

28.: GÓÓÓLLL!!! Ketten kerültek a ferencváros védők mögé, balról Zarisz lelasított, megcsinálta a cselt befelé, lövése megpattant egy védőn, Jova éppen Kabát elé ütötte a labdát, amelyet a csatár befejelt 1-0.

26.: Sváb kései becsúszása ért sárgát.

23.: Kabát tolta meg védője mellett a labdát, majd azonnal elesett, de ahogy Détári Lajos is mutatta, tovább!

21.: Remili jobbról éles szögben Jovába lőtt.

15.: Mezőnyjáték folyik, helyzet nem nagyon akad, az Újpestnél többet van a labda.

10.: Kabát balról úgy egy méterrel csavart a bal felső mellé szabadrúgásból.

9.: Kabát kapott megint egyet, ezúttal a sípcsontjára és ezt is túlélte.

9.: Somalia ugrott ki a védők között, azonban a lövése jobbról gyatra volt.

8.: Jova rossz kirúgására lecsaptak, de jobbról Zarisz ellőtte keresztbe veszélytelenül.

4.: Kabát maradt lent a földön, Jova tarolta le, de már talpon a támadó.

3.: Az Újpest passzolgatja a labdát az első percekben, a védelemben ott van a hazatért Szélesi Zoltán is.

2. Lila-fehérben a hazaiak, feketében a Ferencváros.

1. Elkezdték.

16:32: Az olimpiai hősöket köszöntik, Dombi Rudolfot, Karakas Hedviget és Berki Krisztiánt köszöntik.

15:00. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, másfél óra, és kezdődik az NB I helyezésektől függetlenül legnagyobb derbije, az Újpest-Ferencváros.

Laczkó Zsoltot a magyar-izraeli válogatott meccs után megtippeltettük - Te milyen eredményt vársz?