Brazília megrágta és lenyelte Zimbabwét

Szerző: shLétrehozva: 2010. június 2. 17:30
VIDEÓK! Zimbabwe félórán át uralta a játékot a legerősebb összeállításban pályára lépő Brazília ellen, de aztán Bastos és Robinho megnyerte a felkszülési meccset a Dunga-csapatnak. A második félidőben Elano tett rá még egy lapáttal, az utolsó harminc percet már csak becsületből játszották le a csapatok. Következhet Tanzánia hétfőn 17 órakor. Megsérült Júlio César.

A házigazda nem ijedt meg az ötszörös világbajnoktól,s az első félórában számtalan helyzetet, köztük két ziccert dolgozott ki, értékesítenie azonban egyet se sikerült. A Juan kivételével a legerősebb összeéllításban játszó brazilok nem igazán erúltették meg magukat, de a félidő végére így is kétgólos előny pottyant az ölükbe.

A 40. percben Bastos lőtt irtózatosan nagy szabadrúgásgólt, négy perccel később Maicon világklasszishoz méltó kiugratását értékesítette hanyag elegánciával Robinho.

A folytatásban Dani Alves lövetett gólt Elanóval, az utolsó félórában említésre méltó esemény nem is történt.

Még az első félidőben sérült meg Júlio César, egyelőre nem érkezett információ arról, mennyire nagy a baj.

A zimbabwei vezetés az összes állami hivatalnoknak szabad délutánt adott, hogy ők is láthassák a Hararéban fellépő brazil gárdát. A már a Dél-afrikai Köztársaságban tartózkodó Selecao a hírek szerint 1,8 millió dollárért ruccant át a szomszédos országba.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ZIMBABWE-BRAZÍLIA 0-3 (0-2)
Harare, Nemzeti Stadion, vezette: Abdul Basit (dél-afrikai).

ZIMBABWE:
Sibanda - Makonese (Sweswe, 86.), Jambo (Nyoni, 54.), Mapemba, Mwanjali - Nengomasha,  Rambapanasi (Alumenda, 65.), Karuru (Nkatha, 54.), Musona - Benjani, Antipas (Mushekwi, 69.). Szövetségi kapitány: Norman Mapeza.
Cserepad:
Alumenda, Amin, Dube, Mushekwi, Nkatha, Prince Nyoni, Sweswe.

BRAZÍLIA:
Júlio César (Gomes, 25.) - Maicon (Dani Alves, 46.), Lúcio (Luisao, 46.), Thiago Silva, Bastos - Melo, Gilberto Silva, Elano - Kaká (Júlio Baptista, 46.) - Luis Fabiano (Grafite, 60.), Robinho (Nilmar, 63.). Szövetségi kapitány: Carlos Dunga.
Cserepad:
Doni, Dani Alves, Baptista, Gilberto, Grafite, Josué, Juan, Kléberson, Luisao, Nilmar, Ramires, Gomes.
Gólszerző: Bastos (40.), Robinho (44.), Elano (56.)
94.: Vége a mérkőzésnek! Brazília a győztes és a vuvuzela.
88.: Baptista gurított méterekkel mellé. Le kellene már fújni.
86.: Csere: Makonese helyett Sweswe.
77.: Baptista ugratta ki Elanót, aki 12 méterről perdített mellé.
Borzalmasan lelassult a játék, csak remélni tudjuk, hogy a vuvuzela nyomasztó monotonitása senkiben sem tesz kárt a pályán.
69.: Csere: Antipas helyett Mushekwi.
65.: Csere: Rambapanasi helyett Alumenda.
63.: Csere: Robinho helyett Nilmar.
60.: Csere: Luis Fabiano helyett Grafite.
58.: Robinho pörgetett kapásból, 15 méterről a bal kapufa mellé.
56.: GÓÓÓL!!!! Dani Alves tört kapura, lőhetett volna, de önzetlenül középregurított, Elanu passzolt a hálóba. 0-3

54.: Csere: Karuru helyett Nkatha. Jambo helyett Nyoni.
50.: Robinho lábáról csúszott le egy lövés, a tizenhatos jobb csücskénél.
46.: Folytatás!!!
Csere: Maicon helyett Dani Alves, Lúcio helyett Luisao, Kaká helyett Júlio Baptista érkezett.
45.: Vége a félidőnek! Az utolsó percekre felébredt a brazil óriás, és megrázta magát az energikus kiscsapat ellen. Bastos és Robinho is szépségdíjas gólt szerzett.
44.: GÓÓÓÓL!!!! Maicon ugratta ki Robinhót, a Santos zsenije hanyagul emelt a jobb felsőbe. Ez bizony 0-2

40.: GÓÓÓÓL!!!! Hálószaggató gólt lőtt Michel Bastos 23 méteres szabadrúgásból!!!! kegyetlenül felvarrta a léc alá! Első gólja a válogatottban. 0-1

30.: Zimbabwe eddig egyértelműen jobb Brazíliánál.
28.: Mapembe tekertebe Musonának, aki 15 méterről fejelt, kevéssel a jobb kapufa mellett süvített el a fejes!
25.: Csere: Júlio César helyett Gomes. Benjanival ütközött a kapus.
24.: Robinho bombáját hatástalanította Sibanda.
24.: Luis Fabiano tüzelt mellé 14 méterről, balról.
19.: HIHETETLEN! Ordító helyzet a brazil kapu előtt, Antipas tört be, Thiago Silva szorításában a földre zuhant, a labdát hátrakanalazták Karurunak, miközben Júlio César kijött a kapujából. A középpályás nyolc méterről az üres kapu fölé emelt.
12.: Az első valamirevaló brazil lehetőség, de Luis Fabiano elöl szedte fel a labdát Sibanda.
5.: Bátran kezdenek a sárga-zöldben játszó afrikaiak, többször is eljutottak a tizenhatosig. Leghíresebb játékosuk Benjani Mwaruwari, a Manchester City légiósa.