A MLSZ - közleménye szerint - szerdán délelőtt továbbította ajánlott küldeményben az FTC Pártolói Egyesületnek a tagok nevét.
Innentől kezdve az egyesületnél lesz a labda, amely a lehető legrövidebb időn belül nyilvánosságra hozza a neveket - tudta meg még szerdán a SportHirado.hu Budai Mátétól, az FTC PE szóvivőjétől.
"Egy-két napig eltarthat, míg elér hozzánk a küldemény, de amint megérkezik a levél, megosztjuk tartalmát a nyilvánossággal hivatalos honlapunkon. Csütörtökön vagy pénteken kiderül az igazság."
A helyzet azóta változott, az FTC PE elnöksége úgy döntött, hogy a klubot 2006 nyarán az NB I-ből kizárók névsorát hétfőn, déli tizenkét órakor hozza nyilvánosságra a www.ftcpe.hu-weboldalon, függetlenül attól, hogy csütörtökön vagy pénteken érkezik meg hozzájuk a Magyar Labdarúgó Szövetség küldeménye. Az egyesület azzal indokolt, nem szeretné elvonni a figyelmet a szombati szurkolói demonstrációról, amellyel a szlovák rendőrség dunaszerdahelyi - magyar szurkolókkal szemben tanúsított - bánásmódja ellen tüntetnek.
A szervezet először 2008 januárjában fordult a listával kapcsolatban az MLSZ-hez. Miután nem érte el célját, bírósági útra terelte az ügyet. Áprilisban elsőfokon, szeptemberben másodfokon a Fővárosi Ítélőtáblán nyert pert az MLSZ-szel szemben. Az utóbbi - Budai által példaértékűnek nevezett - határozat már jogerőre emelkedett, ekkor dőlt el véglegesen, hogy nem maradhatnak titokban a nevek. Közel hat hét kellett azonban ahhoz, hogy az írásbeli ítélet is befusson a magyar szövetséghez, amely a hírek szerint szerdán teljesítette a kérést.
Az MLSZ és az FTC-PE egyaránt hangsúlyozta, hogy a bírósági ítélet semmilyen módon nem jelent állásfoglalást abban a kérdésben, hogy a Ferencvárosi Torna Club kizárása jogszerű volt-e vagy sem.
Ez már csak azért is így van, mert 2006 végén a bíróság ugyan a Ferencvárosnak adott igazat, de kimondta, csak az eljárás volt jogsértő, maga a döntés, a kizárás nem. Az elsőfokú licencbizottság feloszlatása volt ugyanis jogszerűtlen, így a másodfokú bizottság nem dönthetett volna az FTC ügyében. A Pártolói Egyesület mégis becsületbeli ügynek tekinti, hogy fény derüljön a személyek nevére:
"Az elsődleges célunk ezzel teljesülhet, a közérdekű adatok végre napvilágra kerülhetnek" - folytatta Budai. "Ennyivel azonban nem érjük be. Nagyon kíváncsiak vagyunk arra is, a fellebbviteli licencadó testület összetétele megfelelt-e azoknak a szigorú előírásoknak, amelyeket az MLSZ önmagával szemben támaszt. Ha igen, akkor a történet végéhez értünk. Ha ellenben összeférhetetlenség esete merülne fel (például szakbizottsági tagokhoz vagy klubokhoz kötődő tagok is szerepelnének a listán), akkor komoly nyomást gyakorolhatnánk a szövetségre, hogy belső vizsgálatot indítson, s az is elképzelhető, hogy újabb jogi lépések megtételét vennénk fontolóra. Erről viszont még korai nyilatkozni."
Arra a kérdésre, milyen folyamatokat indíthat el a magyar labdarúgásban a lista publikussá tétele, így felelt Budai:
"Nem csak minket, az egész magyar futball közvéleményét nagyban foglalkoztatja az ügy, amely 2008 januárja óta húzódik. A kizárásról egyébként nem egyhangú, titkos döntés született. Egyelőre beláthatatlan, mi fog történni, meglátjuk, a nyilvánosság elé állnak-e majd az ominózus személyek, és kiderül-e hogyan szavaztak az FTC kizárásával kapcsolatban. Mindenesetre úgy vélem, fognak még itt csontvázak kidőlni a szekrényből..."
Egy nevet már biztosan tudunk a hét közül, dr. Laczkó Jánosról van szó, aki 2006 nyarán a Nap TV-nek adott interjújában fedte fel érintettségét.