A DVTK megtréfálta az MTK-t

Szerző: MTILétrehozva: 2014. november 22. 17:21
A Diósgyőr az elefántcsontparti Georges Griffiths duplájával nyert az MTK vendégeként 2-0-ra a labdarúgó NB I 15. fordulójának szombati első mérkőzésén. Szivics Tomiszláv együttese ezzel 17 éves nyeretlenséget szakított meg: a diósgyőriek legutóbb 1997. szeptember 3-án hozták el a három pontot a kék-fehérektől.

NB I, 15. forduló:
MTK-Diósgyőr 0-2 (0-2)
Bozsik Stadion, 500 néző, v.: Szabó Zs.

MTK: Hegedüs - Poór, Kálnoki Kis, Vukmir, Hidvégi - Thian, Vass Á., Kanta J. - Vass P. (Horváth Zs., a szünetben), Torghelle, Hrepka (Bese, a szünetben).

DVTK: Antal - Okuka, Szalai V., Kádár, Husic - Gosztonyi (Bacsa, 58.), Egerszegi, Elek, Marjanovic (Jenner, 78.) - Takács T. (Grumic, 68.), Griffiths.

Gólszerzők: Griffiths (8., 32.),
Sárga lap: Torghelle (28.), Kanta J. (35.), Vukmir (75.), Jenner (82.), Thian (88.)

Az első félidőben a vendégek futballoztak fölényben, Griffiths duplájával pedig kétgólos előnyre tettek szert.

A fordulást követően a kék-fehérek vették át az irányítást, folyamatos nyomás alatt tartották a diósgyőri védelmet, ám a vendégek hátsó alakzata, élén Antal kapussal remekül helyt állt, így az eredmény nem változott.

További végeredmények a szombati játéknapról: Dunaújváros-Paks 1-0, Puskás Akadémia-Haladás 1-0, Nyíregyháza-Pécs 4-0, Pápa-Honvéd 1-1.