Magabiztos körmendi siker a nyitányon

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 18. 20:43
A férfi kosárlabda NB I 2008-2009-es idényének szombat esti nyitányán a Polaroid-Lami-Véd Körmend együttese 116-76-ra verte az újonc EnterNet-NTE Hegyvidék csapatát. Minden lényeges kérdésre választ kaphattunk az első etapban, a 8. percben 30-3-as hazai előnyt hirdetett az eredményjelző szerkezet.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 1. FORDULÓ:
POLAROID-LAMI-VÉD KÖRMEND - ENTERNET-NTE HEGYVIDÉK 116-76
(33-6, 28-22, 36-21, 19-21)
Körmend, 1500 néző, vezette: Szájer, Eperjessy
KÖRMEND: AURIANTAl 17, FODOR G. 10/3, Hegedűs 9/3, BIALEK 13/3, TÓTH G. 15. Csere: McCullogh 13/6, FODOR M. 18/9, Kocsis 6/6, Keresztes 8, Banks 7/3 Vezetőedző: Dragoljub Krivacsevics
HEGYVIDÉK: Ruják 10/3, Puskás 4, Will 6/3, Likár 11/3, FÜLÖP 9. Csere: Kováts 8, Beák, Lázár 3, Faragó 11/3, HAJMÁSI 12/12, Baross 2. Vezetőedző: Kovács László
Eredmény alauklása: 2.: 6-1, 5.: 16-1, 8.: 30-3, 14. 43-10, 17. 54-20, 23. 75-31, 27. 93-46, 34. 105-54, 38. 110-68 Kipontozódott: Likár 32, Tóth g. 38.

Délutánra minden akadály elhárult a mérkőzés megrendezése elől, így a játékvezetők sztrájkja miatt két szükség-játékvezetővel elindulhatott a 2008-2009-es magyar bajnokság. A korábbi sokszoros válogatott játékos, Szájer József, és az újoncgárda csapatvezetője, Eperjessy Márton fújta a sípot.

A hazaiaknál Trummer, Vavra és Ferencz sérülés miatt nem lépett pályára, míg a vendégoldalon minden játékos rendelkezésre állt. Megilletődötten kezdtek az idegenlégiósokat nélkülöző, Hódmezővásárhelyről Budapestre költöző fiatalok, így a hetedik percben 24-1-es állásnál edzőjük már másodszor kért időt.

A több magyar csapatban is megfordult Puskás Artúr a 7. perc végén szerezte a látogatók első mezőnykosarát, amit a vasi publikum nagy ovációval fogadott. A második negyedben több tripla is célba ért a fővárosi részről, így ez a szakasz szorosabban alakult.

A fordulás után is tetszés szerint érték el a körmendiek a kosarakat, a 100. pont Keresztes Rafael nevéhez fűződött. A negyedik negyedre Hajmásy Péter is pályára került, aki remek kinti dobóteljesítményével hívta fel magára a figyelmet. Összességében elmondható, a nemzetközi porondon is érintett, háromszoros bajnok, hatszoros kupagyőztes piros-feketéknek nem jelentett komolyabb megerőltetést az újonc legyőzése.

EDZŐSZEMMEL:
Krivacsevics Dragoljub: - Már az első negyedben eldőlt a mérkőzés végkimenetele. Utána igyekeztünk minél több taktikai elemet gyakorolni a keddi, hollandiai visszavágóra.
Kovács László: - Fiatal magyar játékosaim - akik közül jó néhánynak ez volt az első NB I A-csoportos mérkőzése – az első negyedben megilletődötten kosárlabdáztak, a későbbiekben azért csak belelendültek a játékba. Ígérem, fogunk még ennél jobban is játszani.