Szökés a szökésben: Jens Voigt diadala

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 29. 16:54
Jens Voigt nyerte a Giro d’Italia (olasz országúti kerékpáros körverseny) 18., Mendrisio és Varese közötti 147 kilométeres síkszakaszát. Ez volt a német klasszis 70. profi győzelme pályafutása során. Alberto Contadornak most sem kellett aggódnia az összetett első helye miatt, pénteken azonban újra hegyi szakasz következik.

Jens Voigt nyerte a Giro d’Italia (olasz országúti kerékpáros körverseny) 18., Mendrisio és Varese közötti 147 kilométeres síkszakaszát. Alberto Contadornak most sem kellett aggódnia az összetett első helye miatt, pénteken azonban újra hegyi szakasz következik.

Két világbajnoki helyszín között kerekeztek a Giro résztvevői a csütörtöki versenynapon.

A svájci kisváros Mendrisio 2009-ben szerepel vb-helszíneként a versenynaptárban, az etapba beiktatott varesei pályán pedig az idei vb-arany sorsa dől el.

Tíz kilométerrel indulás előtt az etap-győzelem egyik legfőbb várományosa, Palo Bettini vette a nyakába biciklijét, hamarosan további 11 társa is akadt.

Veretes kis csapat jött össze, két korábbi rózsaszín trikóssal, Giovanni Viscontival, és Gabriele Bosisióval, az összetett 15. Felix Cardenasszal és természetesen Bettinivel, a kétszeres világbajnokal a soraiban. Ez az időeredményekben is visszatükröződött. A táv harmadának abszolválása alig több, mint egy óra alatt sikerült nekik, 50 kilométerrel a lábukban aztán öt perces előnyre tettek szert.

Eztuán következett a varesei vb körpályája, ahol hamarosan a német Jens Voigt lendült támadása. Nem is volt más választása, hiszen ott volt a szökevénybolyban a sprinterkirály Daniele Bennati.

Negyven kilométeres magányos tekerésbe kezdett a német, a főmezőny ekkora már gyakorlatilag fel is adta, hat perc fölé duzzadt a hátrányuk.

A Visconti, Nocentini, Bosisio trió vette aztán üldözőbe a fáradhatatlan németet, aki - talán ő maga sem tudja honnan – de elképesztő energiákat mozgósítva egy percre növelte a differenciát, s a szökevénycsapat szökevénye végül egyedül ért elsőnek célba!