Sella harmadik szakaszát nyerte

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 31. 17:43
A CSF Group Navigare versenyzője, Emanuele Sella nyerte az utolsó előtti, 20. szakaszt az olasz kerékpáros körversenyen (Giro d’Italia). A három jelentős emelkedővel tarkított etapon az olasz kerekes remekül időzített támadását senki sem tudta átvenni és ezzel hamadik etapját nyerte a 2008-as versenyen. A nap vesztese Danilo Di Luca volt, aki az öszetettben a hetedik helyre csúszott vissza.

A pénteki, igen hosszú, igazi hegyiszakasz után szombaton még nagyobb erőpróba várt a Giro d’Italia 143 versenyben maradt kerekesére.

Az összetett versenyben az etap előtt 21 mp választotta el az első három helyezettet, így ma akár az is eldőlhetett: ki nyeri az idei körversenyt.

A szakasz elején látszott, mindenkit megviselt az előző napi három emelkedő és az első 70 kilométer során senki sem próbálkozott szökéssel.

A mezőny egy csoportban kezdte megmászni az idei kiírás legmagasabb hegycsúcsát, a 2618 méter(!) magas Passo Gaviát, amelyet több mint 32 kilométeres hegymenet után értek el a versenyzők.

Az emelkedő során többen próbálkoztak szökéssel, végül Perez Cuapio ért fel először a tetőre. Az esélyesek egymást figyelve a mezőnyben haladtak a verseny ezen szakaszában, viszont Contadort nagy veszteség érte.

Legnagyobb segítője, Andreas Klöden a 117 kilométerrel a cél előtt feladta a versenyt, így a rózsaszín trikóst már csak Levi Leipheimer és Antonio Colom tudta segíteni innentől a hegyekben, márpedig két nagy emelkedő még várt rájuk

A lejtmenetben egy háromfős szökevénycsoport formálódott, köztük Colommal. Ezután következett a legnehezebb feladat, az átlagban 10,3 százalékos Mortiloro.

Ezen az emelkedőn aztán elszabadult a pokol. Aki az élmezőnyben maradt és volt benne még erő, az támadott. Előbb a veterén Simoni, majd Mencsov is megindult.

A kialakult zavaros helyzet áldozata a tegnap nagyot tekerő Di Luca volt, aki leszakadt és gyakorlatilag kiesett a rózsaszín trikóért folytatott harcból.

A lejtmenetben némileg összezárt a sor, de a harmadik hegyen, a cél előtt 34 kilométerrel betámadott Emanuele Sella. Utolérte az élen haladó Colont, majd le is előzte és végül harmadik szakaszát nyerte az idei olasz körversenyen.

Mögötte a második helyen Simoni ért be, aki méltóképpen szerepel élete utolsó Giro d'Italiáján.

Di Luca végül 5:28 perc hártánnyal ért be a célba és a hetedik helyre csúszott vissza a rangsorban.

Az összetettben semmi nem dőlt el hiszen Riccardo Ricco és Alberto Contador együtt ért be célba, így maradt közöttük a négy másodperces különbség. Sella viszont sikerével feljött összetettben az ötödik helyre.