Leipheimer összetettben az élre állt

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 3. 18:41
Az amerikai Levi Leipheimer nyerte a Spanyol kerékpáros körverseny (Vuelta a Espana) országúti kerékpáros körverseny ötödik szakaszát, a Ciudad Realban rendezett 42,5 km-es egyéni időfutamot. Az Astana 34 éves kerekese ezzel összetettben is átvette a vezetést. Összetettben Leipheimer átvette a vezetést, őt Chavanel és a hazaiak kedvence, Alejandro Valverde követi.

Az amerikai kiválóan hajrázott, míg Quinziato nem igazán jól osztotta be az erejét: kicsit eltaktikázta magát.

A szakasz első mérőpontján, a 14 km-nél Quinziatóé volt a legjobb idő (13:58 perc), őt öt másodperces hátránnyal Ignyatyev, illetve tizeneggyel Valverde követte.

A 28 km-nél az első két helyen álló kerekes őrizte pozícióját, de Quinziato előnye 24 másodpercre nőtt. Eközben Leipheimer felzárkózott harmadiknak, hátránya az élen álló olaszhoz képest azonban még 42 másodperc volt.

A szakasz utolsó 14.5 km-én viszont az amerikai nemcsak ledolgozta Quinziatóval szembeni jelentős hátrányát, hanem még rá is vert 33 másodpercet. Eközben az erejével elkészülő olaszt a szintén jól hajrázó Chavanel is meg tudta előzni.

Valverde 59 másodperces hátránnyal az ötödik helyen zárt. Ignyatyev még náluk is jobban elfáradt a végére és jött be 16. helyen 1:52 perces hátránnnyal. Az egy nappal korábban az összetettben még élen álló olasz Daniele Bennati az 50. helyen végzett, hátránya 2:55 perc volt.

Összetettben így Bennati visszaesett a nyolcadik helyre, míg Leipheimer a 25-ről jött előre az élre. A spanyol menők, az összetett elsőségre pályázók hátránya azonban belátható: a harmadik Valverdén kívül Alberto Contador az ötödik, míg Carlos Sastre a hetedik helyen áll.

Csütörtökön a Ciudad Real és Toledo közötti 150 km-es szakasz vár a mezőnyre.

VUELTA A ESPANA (SPANYOL KERÉKPÁROS KÖRVERSENY), 5. SZAKASZ, CIUDAD REAL (42.5 KM), EGYÉNI IDŐFUTAM:
1. Levi Leipheimer Egyesült Államok AST 50:57 perc
2. Sylvain Chavanel Franciaország COF + 12 mp.
3. Manuel Quinziato Olaszország LIQ + 33 mp.
4. Alberto Contador Spanyolország AST + 49 mp.
5. Alejandro Valverde Spanyolország GCE + 59 mp.
6. Jurgen Van Goolen Belgium CSC + 1:06 p.
7. Michael Blaudzun Dánia CSC + 1:07 p.
8. Martin Velits Szlovákia MRM + 1:15 p.
9. Dominique Cornu Belgium SIL + 1:19 p.
10. Sebastian Lang Németország GST + 1:19 p.

VUELTA A ESPANA (SPANYOL KERÉKPÁROS KÖRVERSENY), AZ ÖSSZETETT ÁLLÁSA AZ 5. SZAKASZT KÖVETŐEN:
1. Levi Leipheimer Egyesült Államok AST 14:16:11 óra
2. Sylvain Chavanel Franciaország COF + 2 mp.
3. Alejandro Valverde Spanyolország GCE + 30 mp.