Kanada-svéd és orosz-finnn elődöntő

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 14. 23:51
A Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon bejutott az elődöntőbe az aranyérem elsőszámú esélyesének tartott házigazda együttes, miután a negyeddöntőben 8-2-re verték Norvégiát. A találkozón két gólt szerző északiak a vártnál jóval nagyobb erőbedobásra kényszerítették esélyesebb ellenfelüket.

JÉGKORONG-VB, NEGYEDDÖNTŐ:
KANADA - NORVÉGIA 8-2 (2-1, 3-1, 3-0)
Gólszerzők: 0:37 Heatley, 11:02 Getzlaf (St. Louis, Heatley), 29:57 Toews (Keiuth, Roy), 34:08 Roy (Toews, Green), 36:50 Roy (Toews, Doan), 44:10 Nash (Green,, Heatley), 50:44 Nash (Getzlaf), 51:40 Roy, ill. 7:51 Ask (Trygg, Bastiansen), 25:32 Olimb (Spets, Bastiansen)

OROSZORSZÁG - SVÁJC 6-0 (3-0, 3-0, 0-0)
Gólszerzők: 1:14 Szemin (Grebeskov, Fedorov), 2:18 Afinyogenov (Zaripov, Tyerescsenko) 6:23 Zaripov, 21:22 Fedorov (Grebeskov, Kornyejev), 26:37 Afinyogenov (Zaripov, Tyerescsenko) 38:07 Ovecskin (Kornyejev, Nabokov)

FINNORSZÁG - EGYESÜLT ÁLLAMOK 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0) - HOSSZABBÍTÁS UTÁN
Gólszerzők: 10:14 Ruutu (Jokinen), 25:45 Niskala (Jokinen, Selanne), 63:59 Lepisto (Koivu, Selannne), ill. 55:44 Kessel (Gleason), 56:21 Stafford (Burish)

A középdöntőben egyszer már találkozott egymással a két csapat, akkor Kanada nyögvenyelős mérkőzésen minimális különbséggel, 2-1-re nyert: a győztes gólt az 57. percben hozták össze a „juharlevelesek”. A vb egyik meglepetéscsapatának számító Norvégia azt követően elfáradni látszott: négyet kaptak a lettektől, kilencet az amerikaiaktól. Kanada mindeközben veretlenül menetelt…

A negyeddöntő gyors góllal indult: norvég korongvesztés után Dany Heatley éles szögből már a 37. másodpercben eredményes volt.

Jön ez magától, gondolták ezt követően a házigazdák, akik a nyolcadik percre kettős emberhátrányba kerültek. Márpedig ez nekik is sok volt: Morten Aks jobb felsőben kikötő kapáslövésével egyenlítettek a norvégok.

Másfél perccel az egyenlítő gólt követően már Kanada játszhatott kettős fórban: a házigazdák pedig éltek a lehetőséggel, Getzlaf egy pattogó korongot vágott a bal felsőbe.

Az első harmad hátralévő része mindkét oldalon két-két kiállítást tartogatott még, gól azonban már egyik oldalon sem született.

A második harmad eleje igazi feketelevest tartogatott a kanadaiaknak: a norvégok egy akciógóllal egyenlítettek.

Utána sorra kapták az előnyöket a házigazdák, akik háromból két fórt ki is használtak. Kezdték igazán komolyan venni ellenfelüket a házigazdák, és olyan tempót diktáltak, amelyhez az északiak lelkesedése önmagában már kevésnek bizonyult.

A befejező felvonásban tovább nőtt a két együttes közötti különbség, amely már kiütés lett a végére, így beigazolódott a papírforma. A 24-szeres világbajnok Kanada hazai pályán védheti meg címét, ehhez a két évvel ezelőtti világbajnokot, Svédországot kell mindenek előtt legyőznie az elődöntőben.

A másik ágon az oroszok nagyon simán elintézték Svájcot, ellenfelük az amerikaiakat csak a hosszabbításban legyűrű finn együttes lesz. Az északiak győztes gólját Lepisto a negyedik perc végén szerezte.