Győzelemmel zártak a dánok és a németek

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 13. 07:55
A Kanadában zajló jégkorong-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában Németország két góllal, 5-3-ra verte Lettországot, míg Dánia 2-2-t követően a hosszabbításban kerekedett Fehéroroszország fölé. Kialakult a negyeddöntő végleges párosítása is: az elődöntőbe jutásért Oroszország-Svájc, Csehország-Svédország, Norvégia-Kanada és Finnország-Egyesült Államok mérkőzéseket rendeznek.

Az E csoportban tét nélküli volt a dán-fehérorosz összecsapás, hiszen már egyik csapatnak sem volt esélye a továbbjutásra. A találkozó esélyesei mégis utóbbiak voltak: a dánok négy vereséggel pont nélkül szerénykedtek a hatodik helyen, viszont a fehéroroszok a csehektől és az oroszoktól is csak büntetőkkel kaptak ki.

A találkozón ennek szellemében a dánok voltak a motiváltabbak, ne kelljen pont nélkül búcsúzniuk. Bár az első harmadban mindössze kétszer veszélyeztették az ellenfél kapuját, a rivális eközben tizenháromszor.

A második harmadban kiegyenlítetté vált a játék, de vezetést a dánok szereztek. Az északiak találatát szerző Staal megduplázhatta volna góljainak számát és csapata előnyét, de a 30. percben büntetőt hibázott.

A harmadik felvonásban a fehéroroszok alig több, mint két perc alatt két gólt ütve fordítottak és már-már elhitték, hogy győzni tudnak, amikor a kapusukat is lehívó dánoknak csak összejött az egyenlítés.

A lendületbe jött északiak a túlórában sem engedtek ki, ennek jutalma győztes gólt lett a 63. perc elején.

Az F csoportban a lett-német összecsapás kizárólag előbbiek számára bírt téttel, nem is kicsivel: már egy nem a rendes játékidőben elszenvedett vereség is negyeddöntőt ért volna. Igaz, ott Kanada várt volna rájuk, de legalább eljutottak volna odáig.

A feltételes módot azért kell használnunk, mert a középdöntőben eddig pont nélkül álló németek legyőzték a letteket, akik így a negyeddöntő helyet a csoport utolsó helyén zártak. Pedig a lettek minden tőlük telhetőt elkövettek: két harmadon keresztül sokkal veszélyesebben játszottak, háromszor is vezetéshez jutottak, de a hajrát nem bírták.

A németek harmadszor is egalizáltak, majd 2:11 perc alatt lőtt újabb két góljukkal megnyerték a találkozót.

KANADA, JÉGKORONG-VB, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
F CSOPORT:
Németország – Lettország 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)
Gólszerzők: 18:45 Schmidt (Ullmannn), 27:23 Wolf (Schubert), 47:51 Schubert (Busch, Renz), 50:40 Seidenberg (Ullmann, Renz), 52:51 Ullmann (Felski), ill. 5:01 Vasiljevs (Karsum, Lavins), 25:48 Redlihs, 31:39 Karsums (Vasiljevs, Nizivijs)
E CSOPORT:
Dánia – Fehéroroszország 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: 23:06 Staal (Green, D. Nielsen), 59:22 Regin (Green, D. Nielsen), 62:11 Regin, ill. 55:42 Ugarov (Grabovszki, Kosztyucsenok), 57:59 Meleshko (Zadelenov, Gyeniszov)