Detroit-Pittsburgh a Stanley Kupáért

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 20. 07:08
A Detroit Red Wings csapata lesz a Pittsburgh Penguins ellenfele az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) négy győztes mérkőzésig tartó nagydöntőjében, miután előbbiek az elődöntőben összesítésben 4-2-re verték a Dallas Stars gárdáját. A továbbjutásról végül döntő hatodik mérkőzést idegenben nyerte a Detroit. A finálé első összecsapását május 24-én, szombaton rendezik, méghozzá a Red Wings pályaválasztása mellett.

A találkozó elején a sokkal jobban motivált vendégeken látszott igazán, hogy dűlőre akarják vinni a dolgot: legyen vége az elődöntőnek és jöjjön a finálé. Ennek szellemében az első harmadban szinte beszorították a Dallast saját harmadába, sorra dolgozták ki a helyzeteket, amelyből hármat gólra is váltottak.

Kris Draper már a negyedik percben betalált Marty Turco kapujába, majd Pavel Dacjuk emberelőnyből növelte kettőre a vendégek előnyét. Az orosz légiósnak ez már a kilencedik találata volt a rájátszásban, nincs éppen rossz formában. A Detroit harmadik gólja után - az első találatnál gólpasszt adó Dallas Drake jegyzi - tulajdonképpen el is dőlt az összecsapás és a továbbjutás.

A kegyelemdöfést a második felvonás elején Henrik Zetterberg adta meg, a hajrában mindent egy lapra feltéve támadó - tizenhat kapura lövést elkönyvelő - hazaiaknak csupán a becsületgól jött össze.

„Nem játszottunk rosszul - nyilatkozta a találkozót követően Mike Babcock, a detroiti csapat edzője -, bár idegesen kezdtünk. Azonban profi csapat vagyunk, túl tudtunk lépni ezen. A döntőben azonban hosszabb és keményebb csatára számítunk.”

„Csalódott vagyok a vereség miatt - mondta a kiesett gárda szakvezetője, Dave Tippett. – Ellenfelünk győzelme és továbbjutása azonban megérdemelt, mert ők száz százalékig mindent ki tudtak adni magukból a pályán. De fiatal a csapatunk, még sok lehetőség van benne.”

A Detroit Red Wings legutóbb a 2001-2002-es szezonban jutott be a nagydöntőbe, hogy ott 4-1-gyel bizonyuljon jobbnak a Carolina Hurricans csapatánál. A Pittsburgh Penguins viszont az 1991-1992-es szezon óta nem jutott be a fináléba, igaz akkor övék lett a Stanley Kupa, miután 4-0-ra verték a Chicago Blackhawks együttesét. Érdekesség, a detroiti és a pittsburghi bajnokcsapatot is Scotty Bowman irányította.

ÉSZAK-AMERIKAI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG (NHL)
ELŐDÖNTŐ (NYUGATI FŐCSOPORT DÖNTŐ), 6 MÉRKŐZÉS:
Dallas Stars – Detroit Red Wings 1-4 (0-3, 0-1, 1-0)
Gólszerzők: 42:27 Robidas (Ribeiro, Richards), ill. 3:45 Draper (Drake, Stuart), 11:41 Dacjuk (Lidström, Zetterberg), 16:17 Drake (Lebda, Samuelsson), 23:11 Zetterberg
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Detroit javára