Bronzéremmel zárták a vb-t finnek

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 17. 23:10
Finnország szerezte meg a bronzérmet a Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon, miután a kisdöntőben legyőzték régióbeli nagy riválisukat, Svédországot. Meddő volt a svéd mezőnyfölény a remekül védekező és helyzeteit jól kihasználó finnek ellen.

A világbajnokság utolsó előtti találkozója nem hozott magas színvonalú játékot, viszont elképesztő küzdelmet és nem kevés izgalmat tartogatott. Amint az egy rendes északi rangadóhoz illik…

A találkozón az esélyesebb svédek ragadták magukhoz a kezdeményezést, de a finnek remekül megszervezték a védekezésüket. Míg kevés lehetőségüket remekül használták ki.

A finn kapuban álló Niklas Bäckström remek napot fogott ki, de jó teljesítményéhez nem kevés közé volt az előtte jól záró és blokkoló társaknak.

Ennek köszönhetően a finnek az első harmad végére kétgólos előnyt szereztek maguknak - 2:13 alatt vágtak egy duplát -, amellyel a háromkoronások nem tudtak mit kezdeni.

A svédek mezőnyfölénye addig is meddőnek bizonyult, kétgólos hátrányban pedig már a koncentráció is igencsak kifogásolható volt.

A második játékrészben a svédek becsületből mentek, hiányzott játékukból az ötlet, de még inkább az átütőerő. Nincs mit szépíteni rajta, vesszőfutás volt számukra a találkozó.

A harmadik felvonás elején újabb gólt értek el a finnek, ezzel végképp eldőlt a tulajdonképpen már hosszú ideje nem nyílt összecsapás. A svédek valamilyen egészen elképesztő taktikai céllal már az 53. percben lehívták kapusukat, pedig még a szépítéstől is nagyon messze álltak, nemhogy az egyenlítéstől.

A hajrában ismét kapusuk lehívásával próbálkoztak az akkor emberelőnybe kerülő svédek, de a finnek gólt lőttek, végkép megpecsételve ezzel peches ellenfelük sorsát.

Az igen erős kerettel bíró svédek ezúttal is érem nélkül maradtak a vb-n, csakúgy, mint 2007-ben. Akkor és most is az elődöntőben Kanadától kaptak ki, a bronzmeccsen egy éve az oroszok, most pedig a finnek verték őket.

A finnek viszont tavalyi ezüstérmüket bronzra cserélték, amely egy lépcsőfokkal lejjebb van ugyanis, de legalább csillog.

KANADA, VILÁGBAJNOKSÁG, MÉRKŐZÉS A 3. HELYÉRT:
FINNORSZÁG – SVÉDORSZÁG 4-0 (2-0, 0-0, 2-0)
Gólszerzők: 11:31 Pihlström (Kapanen, Hyvonen), 13:44 Niskala (Ruutu), 42:18 Pihlström (Hyvonen), 57:35 M. Koivu