A finnek 0-2-ről verték az amerikaiakat

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 12. 00:15
A Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon a középdöntőben a finnek 0-2-ről verték az amerikaiakat: az északiak első gólja érdekes körülmények között esett - a korong az oldalhálón át jutott a kapuba -, amely fordulópontnak bizonyult a találkozón. A lettek négyet ütöttek a norvégoknak, a svájciak hetet a dánoknak.

Gólnélküli első harmadot követően az amerikaiak a 22. percben szerzetek vezetést: Gilbert a kapu előterében állva, négy finn között emelt az ellen kapujába.

A harmad végén egy távoli lövéssel - Kessel előnyből talált be - növelte előnyét az amerikai csapat, amely ilyen előzmények után jó előjelekkel várta a folytatást.

A találkozó fordulópontja a 43. perc volt, amikor a kettős emberelőnyben játszó finnek úgy szépítettek, hogy Koistinen távoli lövése az oldalhálón keresztül jutott be az amerikai kapuba.

Ez a gól megfogta az amerikaiakat, a finnek az 51., majd az 57. percben akciógólt szereztek. Izgalmas hajrát követően az utolsó percben elszabadultak az indulatok: az amerikaiak az őket ért sérelemért a finneken vettek elégtételt. A játékvezetők kiosztottak közel száz percnyi büntetést…

A finnek tizenegy ponttal állnak az F csoportban és második helynél rosszabbon már nem végezhetnek, az amerikaiaknak maradt hat pontjuk.

A csoport másik vasárnapi összecsapásán a középdöntőben eddig pont nélkül álló lettek 4-1-re verték a norvégokat, így maradt esélyük a negyeddöntőbe jutásra.

Az E csoportban Svájc hat góllal bizonyult jobbnak a középdöntőben így változatlanul pont nélkül álló dánoknál. Az északiak a találkozón 0-6 után szépítettek, de hiába lőttek 2:22 perc alatt két gólt, a svájciak gyorsan válaszoltak, helyrerakva szerényebb képességű ellenfelüket.