Massa uralta az első szabadedzést

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 20. 11:38
Felipe Massa, a Ferrari brazil pilótája végzett az első helyen a Formula-1-es világbajnokság Francia Nagydíjának első szabadedzésén 1:15:306 perces időeredménnyel. Mögötte a McLaren angol versenyzője, Lewis Hamilton és csapattársa, a finn Heikki Kovalainen végzett.

A másfél órás szabadedzés első értékelhető körei után Lewis Hamilton vezette a mezőnyt 1:16:002 perccel, őt követte Felipe Massa és Heikki Kovalainen.

A két héttel ezelőtt Montrealban, a Kanadai Nagydíjon aratott győzelme óta a pontverseny élén álló, lengyel Robert Kubica 1:16:571-gyel az ötödik helyen állt a listán bemutatkozásként.

Massa első köre után máris a mezőny elején találta magát, közel egy egész másodperccel megelőzve Hamiltont, aki később se tudott javítani helyezésén, azonban 1:16:637-tel tovább erősítette második helyét.

A kétszeres vb-győztes spanyol, Fernando Alonso alig teljesített értékelhető kört, ráadásul öt perccel az edzés vége előtt a Renault motorja feladta a küzdelmet a kifejezetten csúszós pályával.

Valószínűleg ezen a hétvégén búcsúzik a magny-cours-i versenypályától a Formula-1 mezőnye. Bernie Ecclestone a sportág mindenható vezetője kész tényként beszélt korábban arról, hogy a 2009-es évadban már nem találkozhatunk majd az 1991 óta a versenynaptárban szereplő pályával.