Hamilton hazai pályán lesöpört mindenkit

Szerző: SHLétrehozva: 2013. június 29. 15:11
Akárcsak a szabadedzéseket, az időmérőt is uralta a Mercedes csapata a Formula-1-es Brit Nagydíjon, ahol az első helyet a hazai pályán versenyző Lewis Hamilton szerezte meg, mögötte csapattársa, Nico Rosberg futott be másodikként. Harmadik helyre a világbajnoki címvédő, és jelenlegi listavezető Sebastian Vettel (Red Bull) fért be, legnagyobb riválisa, Fernando Alonso (Ferrari) viszont csak a tizedik helyről rajtolhat a vasárnapi futamon.

Lewis Hamilton szerezte meg a Formula-1-es Brit Nagydíj első rajtkockáját Silverstone-ban, ráadásul nagyon tekintélyes, több mint 0.4 másodpercces előnnyel. A hazai pályán versenyző pilóta kemény csatát vívott csapattársával, Nico Rosberggel, aki a második és a harmadik szabadedzést is megnyerte. A 28 esztendős pilóta idei második, pályafutása 28. pole pozícióját szerezte meg szombaton.

A vasárnapi verseny legnagyobb nyertese azonban a világbajnoki címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) lehet, aki idén is vezeti a pontversenyt. Mert míg ő a harmadik helyen végzett az időmérőn, a nagy rivális Fernando Alonso (Ferrari) csak tizedik lett, Kimi Räikkönen (Lotus) pedig kilencedik.

A két Ferrari lehangoló teljesítményére az istálló brazil pilótája, a Q2-ben kieső Felipe Massa is csak annyit tudott mondani, hogy már megint gondok vannak a maranellóiak autójával, az F138 nem versenyképes, Alonso szerint pedig az új alkatrészeket úgy, ahogy vannnak, vissza lehet vinni a gyárba.

Az év végén visszavonuló ausztrál Mark Webber (Red Bull) negyeddiként futott be, az időmérő edzésen, amelyen a vártnál jobban szerepelt a két Force India: Paul di Resta az ötödik, Adrian Sutil pedig a hetedik helyet szerezte meg. Az 52 körös Brit Nagydj vasárnap 14 órakor kezdődik.