Holland és portugál dominancia az Eb-n

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 16. 18:22
A második forduló után is összeállítottuk az ausztriai-svájci labdarúgó Európa-bajnokság legjobb tizenegyét, amelyben Cristiano Ronaldónak, Wesley Sneijdernek és David Villának úgy tűnik, bérelt helye van. Új nemzet, Olaszország is képviselteti magát, a kapusposzton Gianluigi Buffonnak nem volt párja, a románok ellen fenomenálisat nyújtott.


Gianluigi Buffon (Olaszország): Világbajnoki formája mentette meg az olasz válogatottat az idő előtti búcsútól, a románok ellen egyedül neki köszönhették a pontszerzést az azzurrik. Az első félidőben hermetikusan lezárta a kaput, a meccs hajrájában, Mutu tizenegyesénél bemutatott védése pedig már-már földöntúli képességeket sejtet.

Khalid Boulahrouz (Hollandia): A torna egyik legkellemesebb meglepetése. A kontinensviadalon nemcsak szokásos aggresszivitásával, hanem precíz, megbízható játékával is kitűnik. Méterekről indított becsúszó szereléseit mostanában nem füttyszó, hanem rendre vastaps kíséri.

Ricardo Carvalho (Portugália): A portugál válogatottnak nem igazán van gyenge pontja. Ez nagyban Carvalho érdeme, aki Pepével együtt nagyszerűen szervezi meg a luzitánok védekezését. A Chelsea oszlopa a csehek ellen is biztosan állt a lábán, Milan Barost nem hagyta levegőhöz jutni.

Gabriel Tamas (Románia): Az Auxerre védője a francia ékek után az olasz csatárok rémálmaiban is sűrűn vissza fog térni, ráadásul lövőerejére sem volt panasz, kis híján betalált 32 méterről Gianluigi Buffonnak.

Darijo Srna (Horvátország):
A horvát jobbszélső talán a meccs legjobbja volt Németország ellen, ő szerzett vezetést látványos találatával, majd lövéseivel végig rettegésben tartotta Jens Lehmann kapust.

 

Cristiano Ronaldo (Portugália): A portugál zseni eddig igazolja klasszisát, mindhárom gólban benne volt a cseh válogatott ellen, a másodikat maga vágta be Petr Cech hálójába. Portugália ikonja még sok örömet fog okozni szurkolóinak.

 

Deco (Portugália): A portugál játékmester első osztályú játékkal rukkolt elő a csehek ellen, góllal és gólpasszal is észre vétette magát. Pedig a Barcelonával borzasztó szezonja volt, de az Eb-n mutatott játéka máris meggyőzte a Chelsea-t. Luiz Felipe Scolari a torna után is együtt dolgozna a futballistával.


Wesley Sneijder (Hollandia): Két forduló után talán az Európa-bajnokság legjobb produkciója az övé. A szárnyaló holland csapat húzóembere, védekezésben és a támadásban is hibátlanul teljesít, a francia csapaton az ő vezérletével gázoltak át a narancsmezesek.

 

Arjen Robben (Hollandia): Egy félidő alatt hőssé vált Bernben. Mesébe illő támadás során, Van Nistelrooy látványos piruettjét követően tökéletesen adta be a labdát a második gólt szerző Van Persie-nek. A harmadik holland gól pedig egyéni akciója után született: éles szögből bombázott Coupet hálójába eldöntve a meccset.


David Villa (Spanyolország): A Valencia csatára körül állandóan izzik a levegő, tarthatatlan az ellenfelek számára. Akár a második fordulóban is mesterhármast érhetett volna el, végül „csak” eldöntötte a svédek elleni csatát a ráadásban.


Fernando Torres (Spanyolország): Álompárost alkot David Villával a spanyol armada támadósorában, „bánatára” David Villát nehéz lesz utolérnie a góllövőlistán.

 

CSEREPAD
Artur Boruc (Lengyelország)
Bogdan Lobont (Románia)
Alekszandr Anyjukov (Oroszország)
Christian Panucci (Olaszország)
Pepe (Portugália)
Danijel Pranjic (Horvátország)
Dmitrij Torbinszkij (Oroszország)
Rafael Van der Vaart (Hollandia)
Arda Turan (Törökország)
Ruud Van Nistelrooy (Hollandia)
Roman Pavljucsenko (Oroszország)
Ivica Olic (Horvátország)