Arda és Arsavin, micsoda felfedezettek!

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 19. 16:27
A kontinenstorna csoportkörének harmadik fordulója a halálcsoport kiélezett küzdelmei mellett az orosz és a török labdarúgó-válogatott hősies nyolc közé jutásáról marad emlékezetes. A félholdasok egyik vezéregyénisége a 21 éves Arda Turan, míg a szbornaja támadójáról, Andrej Arsavinról ugyancsak elmondható, hogy az európai labdarúgás egyik új csillaga lehet.


Artur Boruc (Lengyelország): A lengyelek hálóőre az egész Eb-n kifogástalanul védett, Európa-klasszis formát mutatott. A németek ellen kapott két találatról nem tehetett, ahogy Vastic tizenegyesénél és Klasnic gurításánál sem az ő lelkén száradt a gól. Ezek után már csak azt nem értjük, miért skót klubcsapatban véd?


Hamit Altintop (Törökország):
A Bayern München sztárja a jobbhátvéd poszton megkerülhetetlen, előrejátékáról mindent elmond, hogy a törökök mindhárom gólját ő készítette elő a csehek ellen.


Per Mertesacker (Németország): A Werder Bremen középső hátvédje a legstabilabb pont Németország hátsó alakzatában, bár Philipp Lahm és Cristoph Metzelder is kitesz magáért. Ezzel együtt a német sajtó még mindig nem tudja, ki állítja meg csütörtök este Cristiano Ronaldót?


John Heitinga (Hollandia): Kiszorult a holland kezdőcsapatból a kontinensviadal előtt, amit nehezen sikerült feldolgoznia. A románok ellen bizonyította, hogy bármikor számíthat rá Van Basten mester. Fogjuk még látni az Eb-n.


Jurij Zsirkov (Oroszország): A torna talán legjobb balbekkje az eddigi meccsek alapján. Született szélső, bátran lő kapura, és ami a legfontosabb, a saját tizenhatosa környékén nemigen lehet zavarba hozni.


Andrea Pirlo (Olaszország): Az olaszok karmesterének játékára eddig sem lehetett panasz, de a franciák ellen már a világbajnokságon mutatott teljesítményét juttatta eszünkbe. A büntetőt olyan magabiztosággal lőtte be, mint Francesco Totti az ausztrálok ellen a 2006-os vb-n.


Cesc Fabregas (Spanyolország): A spanyolok és az Arsenal fazonszabásza Luis Aragonés legjobb tizenegyébe nem, a forduló kezdőcsapatába viszont befért az ibériai B-gárdából.


Arda Turan (Törökország): Már most Isztambul legnagyobb kincse, de egyszer még a törökök legendás 10-ese lehet. A neves World Soccer magazin a "török Puskásnak" nevezte visszahúzós cseleire utalva, a Svájc és a Csehország elleni hősies győzelemből is alaposan kivette a részét.


Andrej Arsavin (Oroszország): Már a Zenit UEFA-kupa menetelése alkalmával megismerhette a nemzetközi futballvilág, az igazi áttörést azonban az Európa-bajnokság jelentheti számára. Két meccses eltiltása után Eb-bemutatkozása csodásra sikerült, a komplett svéd hátsó sor tanácstalan volt vele szemben.


Nihat Kahveci (Törökország): A török csapatkapitány vitte be a vállán a Terim-legénységet a nyolc közé. A csatár fanatizmusára és fegyelmére egyaránt nagy szükség lesz a horvátok elleni negyeddöntőben.


Hakan Yakin (Svájc): Portugália elleni duplájával emlékezetes búcsúmérkőzést varázsolt a bázeli stadion gyepére mesterének Köbi Kuhnnak.

 

CSEREPAD
Pascal Zuberbühler (Svájc)
Grégory Coupet (Franciaország)
Alekszandr Anyjukov (Oroszország)
Servet Cetin (Törökország)
Danijel Pranjic (Horvátország)
Daniele De Rossi (Olaszország)
Michael Ballack (Németország)
Xabi Alonso (Spanyolország)
Ibrahim Afellay (Hollandia)
Jan Koller (Csehország)
Robin Van Persie (Hollandia)
Roman Pavljucsenko (Oroszország)